11.02.2018
Kergejõustik

Jekaterina Mirotvortseva püstitas täiskasvanute rekordi

Lasnamäe spordihallis toimunud eri vanuseklasside Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel püstitas 15. aastane Jekaterina Mirotvortseva (Sillamäe KJK Kalev) 3000 m distantsil käimises ajaga 13.57,77 U18, U20, U23 ja täiskasvanute tippmargi, tõustes sellega Euroopa noorte seas teiseks kirjutab Delfi sport.

Tema järel tuli TU18 vanuseklassis teiseks Anastassia Soonvald KJK Visa ja kolmandaks Alesja Laagus NPSK Narvic. NU20 3000 m esikolmik: Angela Mandel ja Lika Mitrofanova Sillamäe KJK Kalev ja Darja predbannikova KJK Visa. NU23 3000 m esimene Anna Tipukina KJK Atleetika, teine Lada Rosljakova NPSK Narvic, kes 3000 m jooksus saavutas III koha. PU18 5000 m esimene Sergei Sannikov, teine Ivan Kutuzev mõlemad NPSK Narvic, kolmas Dmitri Fomin KJK Atleetika. MU20 vanuseklassis 5000 m Andrei Baulin Sillamäe KJK Kalev teine. See on ka ainuke distants käimises, kus esikoht läks väljaspoole Ida-Virumaad, olles seejuures ainuke esindaja käimisdistantsidel Ida-Virumaa võistlejate hulgas. MU23 vanuseklassis 5000 m oli Igor Jakovlev NPSK Narvic esimene ja Kirill Titov Sillamäe KJK Kalev teine. MU23 vanuseklassis saavutas Ilja Pimenovs kolmikhüppes esikoha ja kaugushüppes kolmanda koha. Kolmikhüppes oli siin teine Igor Jakovlev NPSK Narvic. Saina Mamedova Sillamäe KJK Kalev võitis NU20 vanuseklassi 1500 m jooksu, Deniss Ðalkauskas (TÜ ASK) MU23 vanuseklassi 800 m jooksu, teine oli siin Deniss Salmijanov (Tartu SS Kalev). Reena Koll võitis NU23 vanuseklassi teivashüppe 4 meetriga. PU!( vanuseklassis saavutas Grigori Velikanov Sillamäe KJK Kalev kolmikhüppes II koha. Pippi-Lotta Enok saavutas TU18 vanuseklassis 60 m tõkkejooksus III koha, 60 m ja 200 m jooksus oli ta viies.