12.07.2006
Petank

Ivar Viljaste tõusis Eesti reitingutabeli tippu

Pärast seda, kui Eesti petangireitingukalendri võistlustest on seljataga neljandik, on tabeli tipus Kohtla-Järve spordihuviklubi esindaja Ivar Viljaste. Kokku on tabelis 162 mängijat.

Ivar Viljaste tõusis tippu pärast möödunud nädalavahetusel peetud võistlusi – Kalevi päevadel oli ta triomängus kuues ja Eesti tulistamise meistrivõistlustel kaheksas. Viljastel on viie võistlusega koos 222 punkti ja ta edestab lähimat konkurenti 37 punktiga. Kokku läheb igal võistlejal 20st turniirist arvesse 10 parema tulemus.

30 parema hulka mahub veel seitse idavirulast: 4. (edukaim naine) Sirje Viljaste 172, 14. Juhan Neiland 125, 15. Enno Konsa 118, 19. Tõnu Kapper 108, 20. Tõnis Neiland 101, 22. Lemmit Toomra 93, 27. Elmo Lageda 76 punkti.

Laupäeval Tallinnas III Kalevi mängude raames peetud triovõistlusel osales 41 võistkonda (neist 23 Soomest). Neli Ida-Virumaa võistkonda esindasid Kohtla-Järve Kalevit ja koguni kolmel neist õnnestus pääseda alagrupis kahe parema hulka, mis tagas pääsu 16 tugevama hulka. Kõrgeima koha said idavirulastest Ivar Viljaste, Sirje Viljaste, Tõnu Kapper, kes lõpetasid 6. kohaga, napilt jäi neil realiseerimata võimalus pääseda edasi veerandfinaalist. 10. koha ehk B-turniiri 2. koha said Juhan Neiland, Enno Konsa, Tanel Vähk, 13. koha (B-turniiri 5.) pälvisid Vladimir Ogneðtðikov, German Terehhov, Elmo Lageda.

Päev hiljem toimusid Keilas VII Eesti meistrivõistlused tulistamises. 20 mehe konkurentsis sai eelringis 22 punkti (parim tulemus oli 36) kogunud Ivar Viljaste veerandfinaaliks viienda paigutuse, kuid veerandfinaalis ta kaotas ja jäi lõpuks 8. kohale. Naistest läheb aga Eesti meistrivõistluste ajalukku esimese Ida-Virumaa klubi esindajana EMil medali võitnud Angelika Tauk, kes sai kolmanda koha. Harjumaal elav Tauk esindab sel hooajal Kohtla-Järve spordihuviklubi.

Viljaste võidukas ka Ida-Virumaal

Ida-Virumaa reitinguvõistlused on ületanud praeguseks ekvaatori, 15 võistlusest on seljataga kaheksa. Eelmisel nädalal toimunud Kohtla-Järve 5. meistrivõistluste (trio) finaalis võitsid Juhan Neiland/Enno Konsa/Tanel Vähk 13:3 võistkonna Aigi Orro/Kalle Orro/Elmo Lageda. Pronksimängus, mis kestis peaaegu poolteist tundi ja lõppes pool tundi enne südaööd, ajal, mil teised mängud ammu läbi, alistasid Ivar Viljaste/Sirje Viljaste/Tõnu Kapper 13:10 võistkonna Paul Toomsalu/Kalev Pärt/Rene Kundla. B-turniiri võitsid ehk said viienda koha Lemmit Toomra/Karla Purgats/Hugo Müüdla.

Sel teisipäeval toimunud Voka meistrivõistlused – hooaja ainus muruväljakuvõistlus – võitis Ivar Viljaste, kes finaalis oli parem Boriss Klubovist. Kolmas oli Enno Konsa. 32 võistleja seas mahtusid esikaheksasse veel: 4. Juhan Neiland, 5. Rene Kundla, 6. Karla Purgats, 7. Matti Vinni, 8. Tõnu Kapper. 9. oli parim noorteklassi mängija Sten Kunts ja 16. parim naine Rutt Voldek.

Nüüd on maakonna reitingukalendris 25. juulini, mil selguvad Jõhvi meistrid trios, väike paus. Sel ajal osalevad tugevamad maakonna petankerid Eesti meistrivõistlustel – 15. juulil selguvad Kärdlas meistrid paarismängus ja 22. juulil Tallinnas triomeistrid.