04.02.2008
Jääpall

Idavirulased löövad jääpalli MMil väravaid

Pühapäeval Moskvas alanud jääpalli maailmameistrivõistluste B-alagrupis teeb kaasa ka Eesti esindus. Sellesse kuuluvad idavirulased said kohe esimeses mängus käe valgeks.

Läinud pühapäeval alanud jääpalli (bandy) maailmameistrivõistluste esimeses mängus sai Eesti koondis üllatusvõidu Hollandi üle. Mängu põhiaeg lõppes 2:2 viigiga, kusjuures mängu avavärava lõi kohtlajärvelane Vassili Titarenko, hiljem viis narvalane Filipp Ðvarõgin Eesti esinduse taas ette. 12 meetri kauguselt löödud penaltite seerias tõi otsustava punkti meeskonnale kohtlajärvelane Aleksandr Smetanin. Kindlasti peab ära märkima ka väravavahi Marko Leedi, Viru Sputniku naiskonna puuriluku Kaire Leedi venna suurepärase mängu.

Teisipäeval ei suutnud Eesti kuidagi USAle vastu hakata, tulemuseks 0:11 kaotus, eile kohtuti samuti B-alagruppi kuuluva Ungariga. Põhimänguaeg lõppes 3:3 viigiga. Eesti jäi 0:2 taha, siis mindi 3:2 ette, kuid 15 minutit enne normaalaja lõppu lasid meie mehed sisse 15 meetri karistusviske (mängitakse kaks 30minutilist poolaega). Mängujärgses penaltite seerias olid ungarlased täpsemad. Ning taas lõid Eesti eest värava Titarenko ja narvalane Aleksandr Kuznetsov, Ðvarõgin hiilgas penaltite viskamisel.

Täna on Eesti jääpallurite vastaseks Kanada, homme Mongoolia ning alagrupi viimane mäng peetakse Lätiga. 2006. aasta MMil sai Eesti viimase, 12. koha.

Eesti jääpallikoondisse kuulub viis idavirulast, peale mainitud Titarenko, Smetanini, Kuznetsovi ja Ðvarõgini ka veel kohtlajärvelane Stanislav Tarabarov.