23.06.2008
Kergejõustik

Idavirulased aitasid Eesti esiliigasse

Nädalavahetusel Tallinnas, Kadrioru staadionil Euroopa kergejõustiku karikavõistlustel II liigas edukalt võistelnud Eesti kergejõustikukoondis murdis end tulevaks aastaks esiliigasse.

Idavirulastest võitis Veera Baranova kolmikhüpppe 13.20, Vjatðeslav Koðelev oli teine 3000 m takistusjooksus 8.59,17, Nikolai Vedehhin oli teine 1500 m jooksus ajaga 3.58,16, Ragnar Lipp neljas 800 meetri jooksus ajaga 1.52,75.

Euroopa kergejõustiku assotsiatsioon reformis Euroopa karikavõistluste formaati. Alates 2009. aastast hakkab võistlus kandma nime Euroopa võistkondlikud MV-d ning on jaotatud nelja liigasse.

Liigade koosseisud komplekteeriti vastavalt tänavusel võistlusel näidatud üksikalade tulemustele. Eesti koondis sai kõigi võistelnud koondisete arvestuses 21. koha ning pälvis õiguse võistelda järgmisel aastal Euroopa võistkondlike MV-e esiliigas.

Eesti kogus 1035,5 punkti ning edestas teiste seas Ðveitsi, Serbia ning Norra kergejõustikukoondiseid. Vahetult Eesti ees, 20. kohal on Soome kergejõustikukoondis kellele eestlased kaotasid 37 punktiga.

Nädalavahetusel peetud Euroopa karikavõistluste parimaks võistkonnaks osutus Venemaa, kes edestas 30 punktiga Suurbritanniat ning 36 punktiga Poolat. 12 parema riigi seas, kes tuleval aastal võistlevad superliigas on veel Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa, Ukraina, Kreeka, Rootsi, Tðehhi ning Portugali võistkonnad.