09.04.2012
Petank

Ida-Virumaale tuli kaks meistrimedalit

Pühapäeval Tallinnas, Kalevi petangihallis peetud Eesti sisemeistrivõistlustel petangi maineikaimas võistlusviisis, triomängus kuulusid võidukasse võistkonda Alari Keedus (Kohtla-Järve SHK) ja Rene Kundla (Jõhvi LTK Üks-Teist).

Koos Tallinna kalevlaste Marek Kolgi ja Kuno Kolgiga mängides alustasid hilisemad esikohaomanikud küll alagrupis kaotusega võistkonnale, mille liikmeks SHK esindaja Ivar Viljaste, kuid seejärel võideti kõik viis vastast, kusjuures finaalis alistati tiitlikaitsja, eelmisel sügisel Euroopa meistrivõistlustelt pronksi saanud pealinlase Veiko Proosi võistkond 13:6.

Ivar Viljaste võistkond sai lõpuks 18 võistkonna seas seitsmenda koha. Turniir kestis 11 tundi.

Laupäeval samas peetud GP etapil sai koos Marek Kolgiga mänginud Alari Keedus viienda koha. Ivar Viljaste (koos pealinlase Kadri Arunurmega) oli seitsmes. 24 duo seas said alagrupist edasi ka Svetlana Sobolko/Andres Veski, kuid karika esimeses ringis nad kaotasid ja said lõpuks 9.-12. koha.

Eesti sisehooaja reitingu kokkuvõttes sai Alari Keedus üldkokkuvõttes 160 punktisaaja seas kolmanda koha. Idavirulastest edukuselt teine oli Anna Romanenko, kes oli 11. ja naistest kolmas. 30 parema sekka mahtusid idavirulastest veel Andres Veski (16.), Rene Kundla (18.), Ivar Viljaste (23.) ja Svetlana Sobolko (30.; naistest 8.). Juunioridest kolmas oli Oskar Sepp.