12.02.2017

Ida-Virumaa meistrivõistluste finaalturniiri meestele võrkpallis võitis Iisaku Torpeedo

Finaalturniiril osalesid Narvast Olgina ja Põhjaranna VK/SK Energia võistkonnad ning Avinurme ja Iisaku Torpeedo.

Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Narva (Olgina) ja Iisaku Torpeedo. Esimeses geimis läks Iisaku kohe juhtima 5:1 kui sai 4 punkti järjest. Kuid Narva viigistas ja läks ise juhtima 11:8 kui sai 6 punkti järjest. Iisaku viigistas seisu 16:16. Edasi vahetati punkte seisuni 19:19. Nüüd sai Iisaku 4 punkti järjest, millele Narva vastas ühe punktiga, mis jäi ka neile viimaseks. Iisaku võitis geimi tulemusega 25:20. Teises geimis vahetati punkte seisuni 5:5. Iisaku sai kaks punkti, kuid Narva vastas 6 punktiga järjest ja läks juhtima 11:7. Edasi vahetati jällegi punkte, kuid nüüd sai Iisaku 4 punkti järjest ja vähendas vahet ühe punktini. Narva sai nüüd kahel korral 3 punkti järjest ja juhtis juba 22:17. Jällegi vahetati punkte, kuid siis tekkisid Narva võistkonnas ebakõlad ja geimi lõpp oli neile täielik katastroof. Iisaku sai 6 punkti järjest ja võitis ka teise geimi tulemusega 25:23 ning ühtlasi kogu mängu 2:0.

Teises poolfinaalis olid vastamisi Põhjaranna VK/SK Energia ja Avinurme võistkonnad. Kuigi Avinurmel oli ajaliselt hilisem kohtumine, ei suutnud nad korralikult üles ärgata ja Põhjaranna VK olulist vastupanu osutada. Kohe esimeses geimis jäädi kaotusseisu ja see geim kaotati 16:25. Teine geim kaotati veel suuremalt 11:25. Nii jäi Avinurme kohtuma Narva (Olgina) võistkonnaga 3.-4. kohale. Nüüd oli Avinurme end korralikult soojaks mänginud ja osutas Narvale südi vastupanu, kuigi esimene geim kaotati 17:25. Teises geimis läks Narva ka juhtima 4:1, kuid Avinurme viigistas seisu ja läks ise juhtima kui sai 4 punkti järjest. Narva viigistas seisu 9:9. Nüüd tekkis Narval jällegi suur mõõn kui Avinurme sai 8 punkti järjest ja läks juhtima 17:9. Narva suutis küll vahet vähendada, kuid geimi võitis ikkagi Avinurme 25:21. Otsustavas, kolmandas geimis kulges punkt-punkti mäng seisuni 10:10. Narva sai nüüd 5 punkti järjest ja võitis geimi 15:10 ning kohtumise 2:1. Seega kuulus kolmas koht neile, kuigi nad olid tulnud kindla sooviga võita kõige kõrgem koht.

Finaal Põhjaranna VK/SK Energia ja Iisaku Torpeedo vahel algas punkt-punkti mänguga ja selline punktide vahetus kestis seisuni 25:25. Geimi  lõpus oli kindlam Iisaku võites selle tulemusega 27:25. Teine geim algas samuti punkt-punkti mänguga seisuni 6:6, kuid sealt alates võttis Iisaku mänguohjad enda kätte ja võitis teise geimi tulemusega 25:15 ning kogu kohtumise 2:0. Väga palju oli Põhjaranna VK servivigu, mis halvasid nende mängu. Kui viimastel aastatel on Ida-Virumaa meistritiitel kuulunud Narva võistkondadele, siis seekord kuulub see Iisaku Torpeedo võistkonnale.

I koht – Iisaku Torpeedo – Alar Tetting, Toomas Stroo, Viljo Aros, Mihkel Siim, Tauno Siim, Kaspar Pomerants (parim mängija), Alar Ploom, Andri Leppik, Mikk Blum

II koht – Põhjaranna VK/SK Energia – Valentin Kordað, Aleksandr Tress, Jegor Ðeldjakov, Aleksandr Ganejev, Aleksei Bezborodov, Jan Solovjov, German Balabanovitð, Aleksei Rubannikov (parim mängija), Fjodor Bazukov – treener Andrey Mikhin

III koht – Narva (Olgina) – Vjatðeslav Vladimirov, German Korotkov, Aleksandr Silinski, Aleksei Evgrafov (parim mängija), Maksim Ðilovski, Aleksei Gluhankov, Oleg Tðekmarev, Daniil Bassov, Vladimir Nikitin

4. koht – Avinurme – Kristjan Palm (parim mängija), Argo Palm, Veiko Alliksoo, Tair Tooming, Andris Pikas, Taavi Põllu.