13.05.2018

Ida-Virumaa meistriks tuli võistkond Palm

Teine koht kuulus Sillamäe võistkonnale ja kolmas koht Narva Spordikoolile Energia.

Ida-Virumaa 2018. a. lahtised meistrivõistlused võrkpallis meestele

Sel aastal osales 4 võistkonda: Narva Spordikool Energia, Jõhvi Spordikool, Sillamäe ja võistkond Palm. Loosi tahtel kohtusid esimestena Jõhvi SK ja Sillamäe. Kui esimeses geimis ei saanud Jõhvi poisid oma mängu käima ja kaotasid selle tulemusega 13:25, siis teises geimis oli nende mäng hoopis parem. Seisul 8:7 Sillamäe kasuks said nad 5 punkti järjest ja läksid juhtima. Sillamäe viigistas seisu 14:14, kuid Jõhvi poisid said uuesti 3 punkti järjest ja jälle juhtisid nemad. Sillamäe sai ka 3 punkti järjest ja seis jällegi viigiline. Edasi vahetati punkte, kuid siis sai Sillamäe uuesti 3 punkti järjest ja seda eduseisu nad käest ei laskudki ning võitsid ka teise geimi tulemusega 25:21 ning ühtlasi kogu kohtumise 2:0.
Teine kohtumine Narva SK Energia ja võistkonna Palm vahel algas punt-punkti mänguga seisuni 12:12. Narva sai 2 punkti järjest ja läks juhtima. Võistkond Palm sai 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad. Narvakad viigistasid, edasi vahetati punkte seisuni 20:19 võistkonna Palm kasuks. Siis aga tekkis neil suur mõõn, kus rohkem punkte nad ei saanudki – nii kuulus esimene geim narvakatele tulemusega 25:20. Teine geim algas samuti punkt-punkti mänguga, kuid kui SK Energia sai 3 punkti järjest, juhtisid juba nemad. Nüüd sai omakorda võistkond Palm 5 punkti järjest ja asusid seda geimi juhtima. Edasi suurendasid nad oma eduseisu kui said mitmel korral 3 ja 4 punkti järjest ning võitsid geimi 25:21. Kolmas geim aga algas neile katastroofiliselt, jäädes geimi alguses kohe kaotusseisu 0:4. Sellest mõõnast nad välja ei tulnudki ning kaotasid geimi tulemusega 8:15 ning kohtumise 1:2.
Järgmisena kohtusid Sillamäe ja Narva SK Energia. Esimene geim algas tasavägiselt seisuni 6:6. Mis aga narvakatega edasi juhtus, ei oska keegi öelda, sest neil ei klappinud mäng enam üldse – Sillamäe sai 7 punkti ja siis veel 4 punkti järjest. Seda eduseisu nad käest ei lasknud ja võitsid geimi tulemusega 25:20. Teise geimi algus läks Sillamäel käest ära, nad jäid kaotusseisu 1:9. Vähehaaval nad toibusid, viigistasid seisu 24:24 ja nii oligi initsiatiiv nende käes. Edasi vahetati punkte ja geimilõpupunktid saigi Sillamäe, võites geimi tulemusega 28:26 ning kogu kohtumise 2:0.
Nüüd oli võistkonnal Palm uus võimalus ja nad kasutasid selle ära. Kuigi Jõhvi Spordikooli poisid hakkasid esimeses geimis neile päris hästi vastu, kaotasid poisid mängu 0:2 (19:25; 9:25). Järgmine kohtumine Sillamäega oligi otsustav. Nüüd oli võistkonnal Palm mänguhoog sees ja kohe mindi ka juhtima 4:0. Ja kui nad said 5 punkti järjest, oligi esimese geimi saatus otsustatud – 25:16. Teise geimi alguses läks Sillamäe juhtima 6:3. Kui võistkond Palm sai 9 punkti järjest, juhtisid juba nemad 12:8. Eduseisu nad enam käest ei laskudki ning võitsid ka teise geimi tulemusega 25:20 ja ühtlasi I koha.
Viimases kohtumises olid vastamisi kaks spordikooli. Jõhvi poistel oli küll tahtmist rohkem, kuid kogemusi natuke vähem. Kõige rohkem tehti seejuures servivigu. Esimene geim kaotati 16:25 ja teine 22:25, kuigi selles geimis nad isegi vahepeal juhtisid.
I koht – võistkond Palm – 5 punkti (5:2) mängis koosseisus: Kristjan Palm, Argo Palm, Tair Tooming, Romet Viiber, Toomas Stroo, Stanislav Gruzdev
II koht – Sillamäe – 5 punkti (4:2) mängis koosseisus: Oleksii Bilous, Igor Jefimov, Agata Sokolnicka, Aleksandr Kostjukevitð, Aleksandr Korn, Igor Sabenin, Sergei Laba
III koht – Narva SK Energia – 5 punkti (4:3) mängis koosseisus: Jan Solovjov, German Balabanovitð, Vadim Ivanov, Artur Klink, Mark Fedortðenko, Jegor Ðeldjakov, Valeri Zaitsev, Kevin Krein – treener Andrey Mikhin
4. koht – Jõhvi Spordikool – 3 punkti (0:6) mängis koosseisus: Erik Polzunov, Maksim Polzunov, Roman Urbanovitð, Ilja Lobossok, Roman Dmitriev, Aleksandr Kezarev, Bogdan Fedortðenko, Aleksander Rõþov, Daaniel Melnik, Maksim Laveev, Veronika Kozlova