06.09.2006

Ida-Virumaa meistri- ja karikavõistlused 2005/2006

Meistrivõistlustel mängiti kolmes liigas, meistriliiga võitis KK Hito, esiliiga Viru ÜJP ja teise liiga Aseri SMK. Karikavõistlused võitis KK Hito.

8. Sillamäe spordiklubi Kalev I

Finaal: Kohtla-Järve KK Hito – AK Askele 83:63 (16:10, 23:17, 20:16, 24:20)
3.-4. koha mäng: Iisaku KK I – Narva KK 97:56 (16:9, 27:16, 22:13, 32:18)

A-poolfinaal: Narva KK – AK Askele 79:87 (35:50)
B-poolfinaal: Remeks I – Iisaku KK I 79:83 (37:32)

1. KK Hito: Toomas Nõmmiste, Margo Tali, Edvard Trumm, Andres Mänd, Janno Kasemaa, Veiko Innos, Alar Pärn, Märt Vagur, Taavi Toomel, Peeter Kirtsi
2. AK Askele: Heigo Soppe, Anton Batanov, Tõnis Uueküla, Taago Pikas, Reio Kesküla, Reijo Peenema, Ergo Pikas, Teet Raie, Olev Soolep, Tanel Pastarus, Marek Aun, Kristjan Korjus, treener Priit Sternhof
3. Iisaku KK I: Priit Palmet, Aulis Paal, Jaanus Pärnpuu, Andres Pärnpuu, Allen Talviste, Lauri Räbin, Einar Grüning, Aivar Grüning, Heigo Rajas, Janar Aleksandrov, Tarmo Bombe

Turniiri MVP – Alar Pärn (KK Hito)
Parim mängujuht – Toomas Nõmmiste (KK Hito)
Parim tsenter – Edvard Trumm (KK Hito)
Parima ääremängija – Dmitri Nazarov (Narva KK)
Parim tagamängija – Anton Batanov (AK Askele)

8. Mäetaguse

Finaal: Viru ÜJP – Iisaku gümnaasium 93:67 (44:31)
3.-4. koha mäng: Floorin – BC Karjamaa 80:69 (34:32)

A-poolfinaal: Iisaku gümnaasium – BC Karjamaa 74:60 (28:24)
B-poolfinaal: Auto Hartop/Hito – Floorin 76:78 (33:43)

1. Viru ÜJP: Aivar Iva, Tarmo Kompus, Ruuwe Schvede, Ander Engaste, Tarmo Meos, Erkki Uusen, Tarmo Niinepuu, Ilgar Kadõmov, Kenno Sirel, Erki Lehtpuu, Ingmar Illison, Taivo Porval, Alar Kalmus, treener Jüri Järvelainen.
2. Iisaku gümnaasium: Rauno Valdre, Taivo Pällo, Indrek Räbin, Toomas Valdre, Lauri Nurgamaa, Lembo Rääst, Peeter Valdre, Anton Gromov.
3. Floorin: Toomas Aul, Marek Metsla, Raul Kaivoja, Gunnar Ord, Argo Meeru, Gert Niinepuu, Alar Sala, Tanel Leisalu, Jaanus Liba, Priit Lopsik, Tiit Kangur, Riivo Siiro.

9. Jõhvi SK II

Finaal: Aseri SMK – Remeks II 63:52 (25:21)
3.-4. koha mäng: Iisaku KK II – Max Servic 70:64 (34:42)
A-poolfinaal Remeks II – Iisaku II 65:45 (23:31)
B-poolfinaal Max Servic – Maidla 72:60 (32:32)

IDA-VIRUMAA KARIKAVÕISTLUSED KORVPALLIS 2005/2006

Finaal
P, 15.01.2006
AK Askele – KK Hito 69:71

Lugu Põhjarannikus

KK Hitost sai lõpuks karikavõitja

Kolm viimast hooaega maakonna meistriks kroonitud Kohtla-Järve KK Hito korvpallimeeskond sai möödunud pühapäeval ka karikavõidu – tiitel, mis seni neil veel puudus.

Jõhvis peetud finaal KK Hito ja karikakaitsja AK Askele vahel oli äärmiselt dramaatiline ning võitja otsustati alles pärast seda, kui lõpusireen kõlanud. Nimelt teenis koos lõpuvilega hitolane Edvard Trumm kaks vabaviset, mis ta ka külmavereliselt realiseeris, kindlustades oma meeskonnale võidu 71:69.

“Lõpp hea, kõik hea,” nentis võitjate mängiv treener Toomas Nõmmiste pärast võidukarika saamist. Nõmmiste raputas endale tuhka pähe, tunnistades, et tegi teisel veerandajal 11punktilises eduseisus 29:18 liiga kergekäelisi vahetusi, mille tulemusena vahe vähenes kahele punktile (29:27 ja 31:29) ning vaid Margo Tali tabav kaugvise viis Hito poolajale viiepunktilises eduseisus 34:29.

Kolmas veerandaeg kulges punkt-punkti heitluses, kus juhtivaks pooleks oli endiselt Hito, kes aga enam kui nelja punktiga vastasest ette ei saanud ning viimasele vaheajale mindi viigiseisul 52:52. Viimasel veerandajal haaras initsiatiivi AK Askele, kes hea visketabavuse toel pääses ette 66:60.

18 sekundit enne lõpuvilet tabas Nõmmiste mõlemad vabavisked, vähendades Hito kaotusseisu minimaalseks – 69:70. Seejärel ei suutnud hitolased kuidagi vastasele viga teha ning kui sellega lõpuks hakkama saadi, oli mänguaega järel vaid kaks ja pool sekundit. Marek Auna esimene vise ei tabanud ja teise viskas ta juba meelega mööda. “Esimene vise läks selle nahka, et olin mängus esimest korda vabaviskejoonel. Teise viske viskasin meelega mööda, sest muidu oleks vastased võtnud aja maha ja saanud rünnakut alustada väljaku keskelt. Tuli normaalne vise, millest vajus pall meeste sekka. Alguses sai Mikk (Mikk Kasesalk, AK Askele mängija – R.K.) näpud vahele ja rohkem poleks pidanud torkima, sest siis läks aeg käima,” rääkis Aun, kes oli nõus oma meeskonna treeneri Priit Sternhofi arvamusega, et mängu lõpus tegutseti rumalalt, minnes pärast möödaläinud vabaviset palli pärast võitlusse, kus ka viga vilistati. “Mängijad oleksid pidanud igal võimalusel vältima võitlust palli pärast, sest allesjäänud ajaga oleks Hito saanud teha vaid raske viske, mis oleks tabanud üksnes õnne korral,” sõnas Sternhof.

Võistkondade parema mängija auhind kuulus võitjatest Edvard Trummile ja kaotajatest Anton Batanovile. Võistluste auhinnalaua katsid Ida-Virumaa spordiliit, Tsentraal, Balbiino ja Enteh.

Ida-Virumaa korvpallikarika võitjad (sulgudes finaalis visatud punktid): Taavi Toomel, Toomas Nõmmiste (16), Andres Mänd (4), Margo Tali (16), Janno Kasemaa, Märt Vagur, Veiko Innos, Edvard Trumm (18) ja Alar Pärn (17), Peeter Kirtsi.