IDA-VIRUMAA MEISTRIVÕISTLUSED KORVPALLIS 2004/2005

7. Askele III
8. Iisaku I

A-poolfinaal: Askele – Madimus/Banneks 95:75
B-poolfinaal: Toila – Narva 67:62

Meistrivõistluste parimaks keskmängijaks tunnistati Kristjan Makke (Toila), parimaks ründajaks Alar Pärn (Madimus/Banneks), parimaks kaitsjaks Anton Batanov (Askele I), parimaks mängujuhiks Toomas Nõmmiste (Hito I). Meistrivõistluste parima mängija auhinna sai Andres Mänd (Hito I).

Korvpallikarikas kuulub taas Askelele

Aastase vaheaja järel sai Ida-Virumaa korvpallikarika enda valdusesse SK Askele, kes pidi selleks finaalis alistama karikakaitsja Madimus/Banneksi 79:71. Mängu kangelaseks tõusis viimasel veerandajal peaaegu eksimatult tabanud võitjate tagamängija Anton Batanov.

Askele eelmine karikavõit pärineb aastast 2003, mil finaalis alistati Kohtla-Järve Remeks. Eelmisel aastal tõkestas Kiviõli regiooni meeskonna tee finaali Madimus/Banneks, kellele poolfinaalis 80:82 alla jäädi. Sel aastal saadi tollase kaotuse eest revanð.

Täismaja ees rullunud kohtumist alustas paremini M/B, kes 1:4 seisult tegi 8:0 spurdi, selleks ajaks olid Askele mängijad Tanel Pastarus ja Anton Batanov teinud kahe peale juba neli jooksu. M/B juhtis veel 16:9, kuid avaveerand kuulus neile vaid 18:17 ja poolajaks oli ees juba teisel veerandil väga head kaitsemängu näidanud Askele 34:26.

“Meie eesmärk oli, et Eesti meistriliiga treenitusega Pastarus, Batanov ja Kristjan Korjus (kõik kuuluvad Eesti meistriliigas TTÜ/A. Le Coqi – R. K.) väsitaks aktiivse mänguga vastaseid. See taktika ka õnnestus, kuigi Korjus juba kolmandal veerandajal viie veaga välja kukkus,” sõnas võitjate treener Priit Sternhof.

Teist poolaega alustas M/B 11:4 spurdiga, muutes vahe viie minutiga minimaalseks – 37:38. “See oli hea näide sellest, et vaheajal vastased kosusid ning siis õnnestus neil mäng paremini,” nentis Sternhof. Pastaruse ja Aivar Iva korvid tegid aga Askele edu kiiresti taas turvaliseks – 46:37.

Võitjate treener jäi eriti rahule sellega, et karikakaitsjatel lasti 35 minutiga visata vaid 49 punkti. Viis minutit enne kohtumise lõppu oli Askele ees 62:49.

Sternhof tunnistas, et viimastel minutitel oli korraks ärev moment, kui M/B sai vahe kuuele punktile (70:64), kuid kohe kostitas Anton Batanov vastaseid kahe korviga. Viimasel veerandajal viskas Batanov oma meeskonna 27 punktist 21, tabades kahepunktiviskeid kümnest üheksa ja vabaviskeid neljast kolm. “Batanovi õnneks sai ta viskekindluse kätte siis, kui vahe oli sees, sest pingelisema mängu korral oleks tal kindlasti palju raskem olnud nii julgelt visata,” arvas Sternhof.

Ühes arvestuses jäi M/B küll kindlalt peale, kaugviskeid tabati kaheksal korral vastaste ühe vastu.

Kolmandat aastat järjest korraldati karikafinaal Jõhvis, kus mängupaigaks oleva vene gümnaasiumi saali valgustus läheb iga aastaga aina hämaramaks ja põrandalauad aina lahtisemaks. “Kui tahetakse jätkata traditsiooni, et mängud Jõhvis toimuvad, siis loodetavasti saame järgmisel aastal finaalis mängida juba Jõhvi uues saalis,” avaldas Sternhof lootust.

Karikavõistlused on maakonna korvpallielus meistrivõistluste järel tähtsuselt teisel kohal.