19.11.2023
Futsal

Ida-Virumaa meeskondadest sai ainsana punktilisa Sillamäe FC NPM Silmet

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas juhib viie vooru järel Viimsi FC Smsraha, kes viiendas voorus sai tehnilise võidu.

Viimsi vastane Jõhvi FC Phoenix ei saanud mänguks meeskonda kokku, sest neil oli samal päeval kavas murujalgpallimeistrivõistlustel B-esiliiga üleminekumäng. Nii saigi Jõhvi meeskond loobumiskaotuse, mis tähendab juhendi järgi ka 600-eurost trahvi. Kaks loobumiskaotust andnud meeskond eemaldatakse turniirilt.

Kolm viiendas voorus peetud kohtumist lõppesid ühe poole kindla võiduga. Keskses kohtumises Narvas olid Ida-Virumaa vastasseisus 477 pealtvaataja ees vastamisi Narva United FC ja Sillamäe FC NPM Silmet. 14 ja pool minutit püsisid tablool nullid, seejärel algatas Juri Kidanov täpse 10 meetri karistuslöögiga sillamäelaste kolmeminutilise väravalöömisperioodi, mille jooksul löödi väljakuperemeeste väravavõrku kolm väravat. Poolaja 3:0 võitnud Sillamäe alistas vastase lõpuks 5:0. Kolm väravat lõi Anton Pfening, kel on viie vooruga meistrivõistluste resultatiivseimana löödud 14 väravat.

Ülejäänud kahes mängus lõid võitjad vastaste väravavõrku tosin väravat. Tartu Vald/Ravens Futsal võitis 12:1 (5:1) FC Jõgeva Wolvesi. Neli väravat lõi Ken-Krister Uuspalu ja kolm Raul Rebane.

Tallinna FC Bunker Partner alistas 12:3 (7:1) Rummu Dünamo, kusjuures võitjate ridades sai jala valgeks koguni üheksa mängumeest, neist edukaimana lõi Denis Vnukov kolm väravat ning kaks väravasöötu sai kirja võitjate väravavaht Mark Boskin. Kaotajatest oli kahe väravaga edukaim Vladimir Ivanuško.

Paremusjärjestus (5/14): 1. Viimsi FC Smsraha 12, 2.-5. Sillamäe FC NPM Silmet, Tallinna FC Bunker Partner, Tartu Vald/Ravens Futsal, Narva United FC 9, 6. Jõhvi FC Phoenix 6, 7. Rummu Dünamo 3, 8. FC Jõgeva Wolves 0 punkti.

Kuuenda vooru mängud peetakse 24. ja 25. novembril ning vastamisi on Tartu Vald/Ravens Futsal – Jõhvi FC Phoenix, Sillamäe FC NPM Silmet – Rummu Dünamo, FC Jõgeva Wolves – Tallinna FC Bunker Partner, Viimsi FC Smsraha – Narva United FC.