14.11.2009
Firmasisesed

Ida-Virumaa esiliigas lõppes esimene ring

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste esiliigas on kõikidel meeskondadel kirjas viis mängu, ainsana on kaotuseta Iisaku/Kaitseliit.

A-alagrupis lõppes esimene ring nii, et Iisaku Kaitseliit kogus 5, KK Hito II 4, Askele IV 3, Remeks II/Intro 2, Sillamäe Kalev 1 ja Jõhvi Jussid 0. Viiendas voorus alistas Iisaku/Kaitseliit võõrsil 78:55 Jõhvi Jussid, KK Hito II oli võõrsil parem Sillamäe Kalevist 80:60 (viimane veerand 30:10) ja Askele IV oli kodus parem Remeks II/Introst 66:44.

B-alagrupis on seis segasem. Kohtla-Nõmme ja BC Viru Basket said esimeses ringis 4 võitu ja 1 kaotuse ehk 9 punkti, 3.-5. kohta jagavad kolm meeskonda, kel on 7 punkti, neist ühe loobumiskaotuse saanud Jõhvi BC Karjamaa on saanud 3 ning Kiviõli/Maidla ja Vikingmodum 2 võitu. Tabeli viimane on Mäetaguse II viie kaotusega. Kolmanda vooru edasilükatud kohtumises oli Jõhvi BC Karjamaa Vokas parem Vikingmodumist 88:55. Viiendas voorus oli BC Karjamaa võõrsil parem Mäetaguse IIst 107:62 (poolaeg lõppes 40:40), Kiviõli/Maidla põhjustas esimese kaotuse BC Viru Basketile, seda numbritega 76:71 (viimane veerand 27:13) ja Kohtla-Nõmme oli Vikingmodumist parem 80:65 (viimane veerand 28:7).

Teine ring algab juba tuleval nädala. Pärast kaht ringi jagunevad meeskonnad kolmeks.Iga alagrupi kaks paremat mängivad teisel etapil A-tugevusgrupis, iga alagrupi 3. ja 4. mängivad B-tugevusgrupis (grupi võitja jõuab pronks-poolfinaali). Esimesel etapil alagruppides 5. ja 6. koha saanud meeskonnad mängivad teisel etapil teises liigas.