16.07.2024
Kergejõustik

Ida-Viru jooksusarja raames toimus Mäetaguse Mõisa jooks

Kuuma jooksuilma oli tulnud Mäetagusele nautima 205 suurt ja väikest jooksu ning kõnnisõpra.

Kõige pisemaid jooksjaid oli osalemas 59.

1,5 km jooksu võitis Aleks Nurgamaa M12 vanuseklassis ajaga 5:28, tütarlastest oli kiireim Anita Nurgamaa N12 vanuseklassis ajaga 05:56.

4.5 km jooksu esimeseks tuli Rico Kruus M18 vanuseklassis, teise koha saavutas Igor Krawczyk M15 vanuseklassist. Kiireim naiste arvestuses oli Aleksandra Artamonova N15 vanuseklassis, tulles jooksu 11.ndaks, teisena naistest ületas finišijoone Piret Reinik N50+ vanuseklassist ja tema järel kohe Angela Rätsep samuti N50+ vanuseklassist.

6 km põhidistansil võidutses täna meeste arvestuses Andrei Škubel tulemusega 22:17. Teise koha sai Rainer Bõkov 22:51 ning kolmandana ületas finišijoone Dmitri Petrov ajaga 23:06

Naistest kaitses kindlalt oma eelmise aasta Mäetaguse jooksu võitu Kaisa Kukk, ajaga 23:05. Teiseks tuli Tatjana Juhkam ajaga 26:04 ning kolmandale jõudis finišisse Aveli Juursalu 26:32.