18.09.2024

Ida-Viru Jooksusarja lõpetasid Toila ja Jõhvi Rahvajooksud

Ida-Viru Jooksusarja 3. hooaeg on lõppenud ja võib öelda, et suund on õige, nüüd on vaja reisijad pardale saada.
Sellel aastal ületasid kõikide etappide osalejate numbrid eelmiseid aastaid, kuid juurde panna on veel kõvasti.
Toila ja Jõhvi Rahvajooksud koos Vanglateenistuse jooksuga olid kõige populaarsemad jooksud sellel hooajal, kus osales vastavalt 450, 451 ja 452 osalejat. Jooksusarjal on arenemisruumi veel kõvasti, aga korraldajate eesmärk on pakkuda inimestele lisaks jooksmisele ja kõndimisele ka showd, mis tooks ka täiesti tavalise “tugitooli” sportlase kõndima või sörkima.

Jõhvi Rahvajooks viis ka sellel aastal osalejad läbi Pargikeskuse

Nüüd aga jooksudest.

Toila Rahvajooks

Kokku osales Toila Rahvajooksul 450 suurt ja väikest jooksu ning kõnnisõpra.
Kõige pisemaid oli Toilas stardis 104

2 km jooksu võitis Eryk Krawczyk M12 vanuseklassis ajaga 7:22, tütarlastest oli kiireim Anita Nurgamaa N12 vanuseklassis ajaga 8:24.

4 km jooksu võitjaks tuli Rico Kruus M18 vanuseklassis, teise koha saavutas Jegor Žigadlo (M18) ning kolmanda koha saavutas Andero Virkebau (M18). Lühema distantsi kiireim naiste arvestuses oli Herta Rajas (N18) ajaga 15:38 ning tema järel Anette Ahu (N15) ja kolmandana Aleksandra Artamonova (N15)

7 km põhidistantsil võidutses teist aastat järjest meeste arvestuses Deniss Šalkauskas tulemusega 25:04 edestades Aleksandr Patrenkini 7 sekundit ning kolmandana ületas finišijoone sarja senine üldliider Andrei Škubel ajaga 25:18

Naistest oli 7km distantsi kiireim seekord Olga Andrejeva ajaga 27:52, edestades Hillevi Velbat (N40) 50 sekundiga ning kolmandana jõudis finišisse naistest Aveli Juursalu (31:01)

Jõhvi Rahvajooks

Ida-Virumaa Jooksusari 2024 viimane etapp toimus Jõhvis Heino Lipu Staadionil 14.09.2024
Jooksusarja 7. etapi võitsid Deniss Šalkauskas ja Marit Hiiemaa.
Võisteldi 400m „Tillujooksus“, 2km; 5km ja 10km distantsides.

Meeste arvestuses saavutas ülekaaluka võidu Deniss Šalkauskas ajaga 32:42, kellele järgnes Andrei Škubel ning kolmandana Aleksandr Patrenkin
Naistest viis võidu koju Marit Hiiemaa, kes edastas Hillevi Velbat (N40) 23sekundiga ning kolmandana jõudis finišisse Aveli Juursalu
Fantastilise jooksusarja finaaletapil oli osalejaid 451!

Kokku oli erinevaid osalejaid kõikide etappide peale 939 ning osaluskordi kokku 2109 osalust.