13.05.2008
Petank

Hooaja avavõidu said Konsa/Neiland/Purgats

Ida-Virumaa 2008. aasta petangireitinguvõistlustest esimesel, teisipäeval peetud Kohtla-Järve karikavõistlustel saavutas esikoha trio Enno Konsa/Juhan Neiland/Karla Purgats.

Alagrupis kolm võitu ja ühe kaotuse saanud ja teisena edasi pääsenud trio Konsa/Neiland/Purgats alistasid poolfinaalis teise alagrupi sama skooriga võitnud võistkonna Boriss Klubov/Vladimir Ogneðtðikov/Rene Kundla 13:4.

Ka teises poolfinaalis sai võidu alagrupist teisena edasi pääsenud võistkond Ivar Viljaste/Sirje Viljaste/Tõnu Kapper, kes alistasid 10:8 trio Aarne Välja/Rutt Voldek/Tiina Küttis.

Finaalis olid Konsa/Neiland/Purgats 13:7 parem võistkonnast Viljaste/Viljaste/Kapper. Pronksikohtumises õnnestus Klubovil/Ogneðtðikovil/Kundlal alistada vastane 13:0, seega olid nad ainsad, kes teist aastat järjest suutsid hooaja esimesel reitinguvõistlusel esikolmikusse tulla.

Eelmise aasta avavõistluse võitjad Kalle Orro/Aigi Orro/Elmo Lageda pidid sel aastal leppima 5. kohaga.

Kokku osales võistlusel kümme triot, mida on kolme võrra rohkem kui aasta tagasi.

Järgmised reitingupunktid jagatakse 20. mail, kui kavas on paarismäng. Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi staadionil on võistluste algus kell 18.