29.01.2010

Hitot lahutab kohamängudest üks võit

KK Hito alistas Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga B-tugevusgrupis reedel kodus Kuressaare SWE-7 ja nüüd lahutab hitolasi play-offist vaid üks võit. Võõrsil napilt kaotanud Jõhvi/Toila peab allesjäänud kuue vooruga tõusma koha võrra.

Esimesel veerandil 37:16 juhtinud Hito lasi seisul 52:28 jala lõdvaks ning poolajaks oli vahe vaid 11 punkti – 52:41 ja teise poolaja esimesel minutil vähendas vastase kaugvise vahe kaheksale silmale – 52:44.

Viimase veerandi alguses oli seis veel 80:69, kuid siis läks Hito oma teed ja võitis 113:91. Kui võtta mängust vaid esimesed üheksa ja viimased üheksa minutit, siis Hito võitis 18minutilise perioodi 70:38. Ülejäänd 22 minutit kaotati 43:53.

Omapärase esitluse tegi võõrsil Jõhvi/Toila, kes kaotas Torma SK/Salva Tartule 97:100. Kusjuures viimased 16 minutit mängisid külalised vaid neljakesi, mis ei takistanud neil lõpus korraks ka juhtima minna. “Sel ajal kui Jõhvi/Toila oli viieks ei olnud meil muret ja juhtisime pidevalt 10-15 punktiga. Sellest hetkest kui nad jäid neljakesi, siis mängisid nad väga vingelt ja hea emotsiooniga. Samas meie mägijad lasid jala sirgeks,” nentis võitjate treener Toomas Annuk, kelle sõnul mängisid külalistel eriti hästi Peep Belbaum ja Roman Skipin, kes vastavalt 27 ja 25 punktiga olid ka oma võistkonna paremad. Mängu statistika http://www.basket.ee/index.php?mid=971&section=sboxscore&gid=2010002453

Kuus vooru enne vahegrupi lõppu on Hito B-grupis 10 võidu ja 0 kaotusega liider. Võru KK/Arlix on teisel kohal 8 võidu ja 2 kaotusega. Need kaks meeskonda võivad play-off”i pääsu pärast end enam-vähem rahulikult tunda. Viimase, kolmanda edasipääsu koha pärast seisab ees aga tuline heitlus, sest seda kohta sihuvad nii Kuressaare SWE-7 (6 võitu), Paide Viking Window (5), Jõhvi/Toila (5) kui ka Torma SK/Salva Tartu (4). Raske, kuid mitte võimatu on allesjäänud voorudega kolme hulka tõusta SK Marcusel (3) ja KK Rae/Megaronil.

Järgmises voorus kohtub Hito reede Voka spordihoones KK Rae/Megaroniga. Jõhvi/Toilal seisab võõrsil ees mäng SWE-7 meeskonnaga, kellele esimeses ringis viimase sekundi viskega kaotati. Selle mängu aeg pole veel kokku lepitud.