04.12.2009

Hito võitis, Jõhvi/Toila kaotas

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga B-tugevusgrupis sai KK Hito võõrsil võidu ja Jõhvi/Toila kodus dramaatilises mängus kaotuse.

Alagrupist vahegruppi neli võitu kaasa võtnud KK Hito alistas võõrsil KK Rae/Megaroni 98:81 ja koos Võru KK/Arlixiga on Hito tabeli tipus 5 võidu ja 0 kaotusega.

Jõhvis olid vastamisi vahegruppi 2 võidu ja 2 kaotusega alustanud Jõhvi/Toila ja Kuressaare SWE-7. Avaveerandi 25:26 kaotanud väljakuperemehed jäid teisel veerandil 31:40 ja 35:44 kaotusseisu, kuid poolajavile kõlades juhiti 49:46.

Ka teise poolaja algus midagi halba väljakuperemeesteleei tõotanud, juhiti 56:48, 69:63 ja viimasele vaheajale mindi seisul 71:67. Viimane veerand oli täis põnevust, Jõhvi oli ees 73:67, jäi taha 73:74, läks ette 76:74, kuid seisult 78:75 anti ohjad taas käest ja jäädi taha 78:79 ja 79:80. Taas juhis Jõhvi 81:80, kuid eelviimasel minutil tabas rünnaku viimasel sekundil vastaste nr 10 kaugviske viies külalised 83:81 ette, Andrus Lehismets viigistas 83:83, kuid taas vastaste 10 tabav kaugvise, seekord teisest äärest – 83:86 väljakuperemeeste poolt vaadatuna. Veel viigistas Andrei Vorobjov seisu 86:86, kuid viimase rünnaku õigus jäi vastastele, kes küll korralikult viskele ei saanud, kuid korvialuses võitluses sai palli vastaste nr 21, kes palli ka koos lõpusireeniga korvi saatis saades oma kontole õhtu esimesed punktid – 86:88 oli Jõhvi/Toila mängu kaotanud. Hädas oldi vastaste maa-ala-kaitse murdmisega ja ka oma lauda ei saadus hästi kätte.

Järgmine nädal on Ida-Virumaal korvpallinädal, teisipäeval kell 19 kohtuvad Jõhvis meistriliiga mängus Kuremaa SK/Tartu PK – Tallinna BC Kalev/Cramo, neljapäeval mängib Vokas kell 20 KK Hito Võru KK/Arlixiga ning reedel kell 20 on Jõhvis vastamisi Jõhvi/Toila ja Nortekoondis.