27.11.2009

Hito U16 tegi seda jälle – CSKA alistamine on saamas rutiiniks

1994. a ja hiljem sündinud poiste Euroopa noorte U16 liigas alustas KK Hito hooaega edukalt, Jelgava etapil alistati CSKA, keda võideti suurüllatusena ka kevadel.

Kui eelmisel hooajal sai Hito viimasel, märtsikuisel etapil Paneveþyses CSKA eakaaslastest jagu 55:52, siis täna alistati Moskva hiid juba kindlamalt – 60:51. Edule pandi alus esimesel poolajal, mis võideti 36:19. Hitol hoolitsesid skoori eest selles kohtumises ainult põhiviiviku mängijad, kuid treenerite sõnul kõik väljakul käinud mängijad tegutsesid kaitses ülimalt püüdlikult ja tublilt. Parimad punktiviskajad Rasmus Luud, Georg Tambre ja Sander Saare 13 punktiga, neljandat veerandaega vigade limiidi täitumise tõttu pingilt vaadanud Aleksis Anijärv 12 punkti ja Freddy Müür 9 punktiga.

Eelmisel hooajal lõpetas KK Hito eliitsarja 16 meeskonna seas 4 võidu (neist 2 saadi kodusel etapil) ja 11 kaotuse ning 13. kohaga ja sellega säilitati eliitsarja koht ka selleks hooajaks. Hooaajal 2008/2009 liiga kolmandana lõpetanud CSKA sai eelmisel hooajal põhiturniiril 11 võidu ja 4 kaotusega neljanda koha ning ka play-off lõpetati neljandana.