18.09.2008
Firmasisesed

Hito sai raskustega võidu

All esimeses kohtumises võõrsil saadud 12punktiline võit kolmanda liiga meeskonna Tallinna Hansauuringud meeskonna vastu lootsid poolehoidjad neljapäeval toimunud kodumängust vastaste kindlat alistamist, tuli aga napp võit 85:83.

Kuna karikavõistlustel kaustatakse handikäpp süsteemi, siis said madalama asetusega tallinlased alustuseks visata 12 kolmest, neist tabasid pooled ning mängu alustati külaliste 18:0 eduseisul. Esimese veerandaja mängisid meeskonnad nagu võrdne võrdsega ning esimese veerandaja lõpuks oli vahe kahanenud vaid punkti võrra – 22:39 Hito polt vaadatuna. Poolaeg lõppes 46:56.

Veel kolm minutit enne kolmanda veerandaja lõppu oli avhe 9 punkti – 51:60, siis jõudis Hito järgi 60:60 ja kolmanda veeranaja lõpuks mindi ettegi 65:64. Punkt-punkti heitlus kulges lõpuni ja veel kümmekond sekundit enne lõppu olid ees külalised 83:80, siis tabas Alar Pärn kaugviskega ning vastaste lohaka otsaaudi väljaviske realiseeris korviks Edvard Trumm ning nii oli Hito saanud raske 85:83 võidu.

Kaheksandikfinaalis on Hito vastaseks Tallinna Kalev ehk endine BC Pirita.