22.11.2007

Hito sai olulise võidu

KK Hito alistas neljapäeval Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga esimese etapi teise ringi avavoorus kodus Tallinna Verenda 75:65 ja tõusis tabelis teisele kohale.

Esimeses ringis Verendale võõrsil kahe punktiga alla jäänud Hito oli Verendaga hädas ka neljapäeval. Alguses jäädi taha 5:12 ja esimene veerand kaotati 15:18. Hito punktid olid selleks ajaks jagunenud kolme mehe, Edvard Trummi (8), Toomas Nõmmiste (5) ja Margo Tali (2) vahel.

Teisel veerandajal seisul 15:21 tegi Hito 9:0 spurdi, millele järgnes Hito domineerimine ning poolajavile kõlades oli vahe juba kaheksa punkti – 38:30.

Kolmas veerandaeg algas Hitole kui halb unenägu, sest kuue minutiga saadi vaid kaks punkti vastaste 12 vastu ja nii leidis Hito end kaotusseisust 40:42, veel mindi ette 45:42, kuid veerandaja viimase minuti alguses oli taas ees Verenda 46:45, Hito läks vaheajale siiski liidrina 48:46, õigel ajal tabas Dmitri Pugatðovi kaugvise. Verenda kolmanda veerandaja 16st punktist 13 viskas Erkko Linnas.

Viimane veerandaeg oli tasavägine seisuni 50:50, siis läks Hito oma teed. Tablool olid seisud 60:50, 62:56, 67:56, 69:61 ja lõpuks 75:65. Nii teise, kolmanda kui ka neljanda veerandaja lõpetas väljakuperemeeste tabav kolmene.

A-alagrupi tabelis tõusis Hito teisele kohale, neil on samapalju võite-kaotusi (7-2) kui ka Verendal, kuid korvide vahe on Hitol parem. Liider on 9 võiduga Võru KK.

B-alagrupis mängiv Jõhvi/Toila alustab teist ringi pühapäeval, kui Tallinnas mängitakse BC Kalev II meeskonnaga, keda kodus võideti.

Järgmisel nädalal mängib Hito neljapäeval võõrsil TTÜ SK KK meeskonnaga ja Jõhvi/Toila võõrustab reedel TÜ/Rock II meeskonda, seemäng algab Vokas kell 19.30.