04.01.2009

Hito sai karikafinaalis raskustega jagu Toilast

Kümnendat korda välja mängitud Ida-Virumaa korvpallikarika võitis neljandat aastat järjest Hito, kes pühapäeval alistas Vokas toimunud finaalis Toila 79:74 (48:36).

2:0, 4:3 ja 9:6 juhtinud Toila kaotas avaveerandi 15:21 ja poolaja 36:48, kuid kolmanda veerandaja lõpuks oli kaotusseis koduväljakueelist kasutada saanud Toilal vaid kolm punkti – 55:60.

Viimase veerandaja keskel suudeti jalule seda viik 65:65, kuid siis tabas Hito kapten Toomas Nõmmiste kaugvise ja vahe oli kolm punkti 65:68. 67:68 kaotusseisust oli Toilal võimalus üle pika aja taas ette minna, kuid tekkinud ðanssi ei kasutatud ja viimane minut algas seisul 69:75. Johannes Kuslap tabas lisaks kahesele ka vabaviske ning vahe oli vaid kolm punkti – 72:75, Nõmmiste tabas kahest vabaviskest esimese ja vahe neli punkyti – 72:76. Veiko Simmi kahene tegi seisuks 74:76 ja Nõmmiste vabavisetest läks läbi korvirõnga vaid teine – 74.77.

Mängida jäi 22 sekundit ning Toila kasutas aega. Toila treener Ib Lambi sõnul oli eesmärgiks teha kiirelt kaks punkti ja siis taas vastane veaga rajalt maha võtta, et viimase rünnaku õigus jääks taas Toilale. Kahene küll ei tabanud, kuid lauavõitlusest läks pall auti hitolasest. Rünnata jäi 12 sekundit. Toila plaan B oli see, et allesjäänudajaga tuleb tabada kaugvise, kuid plaanist (tagantjärgi targana oleks Toila võinud lõpus ära kasutada veel mõne kahe allesjäänud mõtlemisajast) kinni ei peetud, üritades taas kahest, mis aga ei tabanud ning kiirrünnakust sai korvi hoopis Hito, Alar Pärn tegi lõppseisuks 74:79.

Võrreldes kahe eelmise karikafinaaliga, kus Hito alistas Narva 23 ja 41 punktiga said seekord pealtvaatajad mängu täie raha eest.