01.05.2008

Hito sai esiliigas hõbeda

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas saavutas KK Hito hõbemedali. Tuleval teisipäeval mängitakse kodusaalis BC Rakvere Tarvas meeskonnaga esimene meistriliiga üleminekumäng.

Esiliiga finaalseeria otsustavas, kolmandas mängus kaotas KK Hito kolmapäeva õhtul võõrsil põhiturniiri võitjale Filmipood.ee meeskonnale 71:85 (34:45).

Meistriliiga üleminekumängud peetakse tuleval nädalal, teisipäeval kell 20 mängitakse Vokas ja kolmapäeval kell 19 Rakvere spordihoones.

Voka mängus on pilet 25 ja 10 krooni. Pealtvaatajate vahel loositakse välja auhinnad, peaauhinnaks on arvutitool.

Basket.ee uudis

Filmipood.ee kolmas kuld

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga võitis kolmandat korda viimase kuue hooaja jooksul Filmipood.ee, kusjuures eelmised tiitlid saadi Abemi/Kroonika ja Videoplaneti nime all. 2003. ja 2005. aasta võidule lisasid filmipoodlased kolmanda võidu 2008. aasta aprillikuu viimasel päeval, kui Ida-Virumaa võistkond KK Hito alistati finaalseeria kolmandas mängus 85:71.

T. Soku KK võimlas jätkus võrdset seisu esimeseks kolmeks minutiks, kui tablool olid numbrid 5:5, kusjuures selleks momendiks olid külalised mööda visanud kõik kolm väljateenitud vabaviset.

10:0 spurdiga 15:5 juhtima läinud pealinlased initsiatiivi käest ei andnud. Avaveerand võideti 25:18 ja poolajaks oldi ees 45:34. Teise veerandaja 16 punktist said hitolased 12 vabavisetest.

Kolmandal veerandajal jätkas Filmipood.ee eduskoori suuremaks kruvimist, korraks jõuti vastastest isegi 25 punkti kaugusele – 69:44. Kolmas veerandaeg lõppes seisul 72:49.

8:0 spurdiga jõudis Hito teise veeranda kolmandaks minutiks vastatest 15 punkti kaugusele (72:57) ning vahe vähenes pisut veelgi – 73:59, 75:62. Väga ohtlikuks hitolased siiski vastastele ei saanud ning teenitud võit kuulus Filmipood.ee meeskonnale 85:71.

Karmide turvameetmete tõttu jäi finaalijärgselt võitjatel võiduðampanja küll pritsimata, samas tabas valvuritädi külma duððina uudis, et võitjad lõikasid traditsiooniliselt maha korvivõrgu. “Mind lastakse nüüd ju lahti”, ahastas valvuritädi, ohates kergendatult kui sai teada, et tegu on naljakuu viimasele päevale sobiliku uudisega.

29st võimalikust Filmipoel 24 ja Hitol 17 võitu

Filmipood.ee võitis põhiturniiri esimesel etapil 16st mängust 13, vahegrupis saadi juurde 5 võitu ja 1 kaotus ning play-off’iks saadi parim asetus. Play-off’is alistas hilisem tiitliomanik veerandfinaalis 87:60 ja 70:68 TLÜ/Kiili SK, poolfinaalis saadi TÜ/Rock II meeskonnast jagu 89:79 ja 78:74. Finaalseeria avamäng võideti Hito vastu 76:60, teine kaotati võõrsil 71:73, kuid kolmas võideti 85:71. Seega oli Filmipood.ee üldskoor sel hooajal 24 võitu ja 5 kaotust.

KK Hito alustas turniiri 10 võidu ja 6 kaotusega, teisel etapil saadi 3 võitu ja 3 kaotust. Play-off’iks kolmanda asetuse saanuna oldi veerandfinaalis raskustes Rae Koss/Hansaviimistlusega, kellele võõrsil kaotati 19 punktiga (89:108), kuid kodus saadud 32punktiline (101:69) võit viis poolfinaali siiski Hito. Poolfinaalis alistasid idavirulased tiitlikaitsja Noortekoondis/Triobeti võõrsil 77:76 ja kodus 57:55 ning tee finaali oli valla. Finaalskoor 1:2 tegi Hitole hooaja üldskooriks 17:12.

Kui Filmipood.ee näol on tegu vaid meeskonnaga, siis KK Hito esindusmeeskonna taga on ka klubisüsteem. Lisaks esiliiga hõbedale saadi sel hooajal Eesti meistrivõistustelt kolmas koht noormeeste C1-klassis, neljas koht C2-klassis ja kaheksas koht B2-klassis. U14 vanuseklassis Euroopa Noorte Liigas (EYBL) saadi omas alagrupis üheksa võidu ja kuue kaotusega 16 meeskonna seas kuues koht, millega kindlustati ainsa Eesti klubina tulevaks hooajaks koht tugevamas divisjonis.

Hansapank ja Kotree – koos tulid, koos lahkuvad

Esiliiga paremusjärjestus (sulgudes eelmise hooaja kohad): 1. (3.) Filmipood.ee, 2.(5.) KK Hito, 3. (2.) TÜ/Rock II, 4. (1.) Noortekoondis/Triobet, 5. (9.) Võru KK, 6. (16.) Verenda, 7. (7.) Rae Koss/Hansaviimistlus, 8. (8.) TLÜ/Kiili SK, 9. (4.) BC Kraft Mööbel II, 10. (15.) Jõhvi/Toila, 11. (10.) Kuremaa SK/Salva Tartu, 12. (6.) BC Kalev II, 13. (teise liiga 2.) Kuressaare SWE-7, 14. (teise liiga 1.) Tamsalu Los Toros/Sportland, 15. (12.) TTÜ SK KK, 16. (13.) Elion, 17. (14.) Hansapank, 18. (11.) Kotree SK.

2005. aasta kevadel teises liigas kolmanda koha saanud ja esiliiga testturniiri võitjana esiliigasse pääsenud Kotree SK kukkus teise liigasse, kust nende asemel kerkis esiliigasse teise liiga võitja, teine Tallinna meeskond SK Newox/Altius. Elion suutis teise liiga kolmanda meeskonna Keila KKga mängides võita mängud 89:69 ja 75:62 ning nii säilitas Elion esiliiga koha ka tulevaks hooajaks. Sama hästi ei käinud Hansapanga käsi, kes kaotas teises liigas hõbeda saanud TTÜ SK meeskonnale 52:78 ja kodumängus saadi vaid viik 61:61. Nii vahetasid Hansapank ja TTÜ SK tulevaks hooajaks liigad.

2005. aasta kevadel teise liiga võitnud Hansapank sai seega esiliigas mängida kolm hooaega, edukaimaks kohaks jäi 2006. aasta 13. koht Samal hooajal loovutati vahetult enne üleminekuakna sulgumist tänaseks teise liigasse kukkunud Kotree SK meeskonnale Erkko Linnas ja Mart Uuehendrik, kes uue meeskonna aitasid esiliiga uustulnuka üllatuslikult esikohale. Kusjuures T. Soku KK hallis peetud finaalis alistati 82:71 tiitlikaitsja Videoplanet (tänane Filmipood.ee), kel tollal olid finaaliks trükitud juba Eesti esiliiga võitjasärgid, mida nad sel kevadel ei julenud teha.

Filmipood.ee ja KK Hito meeskonnal seisavad ees meistriliiga üleminekumängud. Filmipood.ee mängib meistriliiga viimase meeskonnaga TTÜ KK tuleval kolmapäeval ja reedel. Tuleval teisipäeval ja kolmapäeval on KK Hito vastaseks Virumaa vastasseisus BC Rakvere Tarvas, kes meistriliigas sai eelviimase, üheksanda koha.

Eelmisel hooajal pääsesid esiliigast üleminekumängudele samad meeskonnad, tollal kaotas Filmipood.ee KK Pärnule 73:98 ja 72:89, kuid Hito kaotas TTÜ KK-le kodus 72:84, kuid võõrsil võideti 67:65.