11.02.2013
Firmasisesed

HITO mäng lagunes viimasel veerandil

KK HITO kaotas Eesti korvpallimeistrivõistluste meistriliigas TTÜ KK-le võõrsil suurelt 71:103.

Hea avaveerandi (26:27) ja enam-vähem rahuldava avapoolaja (36:49) järel kulges ka kolmanda veerand rahuldavalt ning viiamse minuti algses pärast Markus Laanemetsa kaht tabavat kaugviset oli HITO kaotusseis vaid 14 punkti – 59:73. Veerandaja lõpus lasti aga vahe taas suuremaks, sest ei suudetud pärast vastaste möödaläinud vabaviset blokeerida oma lauda ning viimasele vaheajale mindi seisul 59:76.

Viimasel veerandil saadi veel 15 miinuspunkti juurde ehk kokkuvõttes võib öelda, et kaks veerandit (esimene 26:27, kolmas 23:27) mängiti vastasega võrdselt, aga kaks veerandit jäädi vastastele alla (teine 10:22, neljas 12:27). Rünnakuga võis enam-vähem rahule jääda (kaugviskeid tabati 24st 12; neli meest visaksid kahekohalise arvu punkte – Laanemets 16, Kool 13, Laur ja Ainijärv 11), samas kaitsega ei saa kuidagi rahule jääda, sest TTÜ KK on kahe suure (TÜ/Rock ja Kalev/Cramo) kõrval esimene meeskond, kes suutis sel hooajal kasvatada hitolastele vastu skoori kolmekohaliseks. Samuti oli pallikaotuste arv (25) lubamatult suur, tänu millele said vastased koguni 16 kiirrünnakut, millest realiseeriti 14 (HITO vastavad arvud olid 2 ja 0).

TTÜ KK-l oli taas rivis Toila juurtega Kristjan Makke, kes viskas 17 punkti (p2v 10/8) ja võttis 8 lauapalli.

Kuna paljud meistriliiga mängijad peavad veebruarikuu kolmandal nädalavahetusel sõitma Ventspilsi Euroopa noorte korvpalliliiga mängudele on HITO meistriliiga meeskonnal ees väike paus. Järgmised mängud peetakse Jõhvis veebruari lõpus, 22. veebruaril kohtutakse TÜ/Rocki ja päev hiljem taas TTÜ KKga.