17.01.2008

Hito lõpetas Võru võitudeseeria

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliiga kohtumises alistas KK Hito neljapäeval Kohtla-Järvel 101:90 (47:42) Võru KK, kes seni oli sel hooajal võitnud kõik 13 mängu. Reedel kell 19.30 mängivad Vokas Jõhvi/Toila ja Kuressaare SWE-7.

Hito jäi taha 3:7 ja 8:11, kuid peagi juhiti 20:14 ja 27:16 ning avaveerand väljakuperemeestele 27:19. Teise veerandi esimeses pooles püsis vahe 10 punkti piires (39:29, 41:32), kuid 10 sekundit enne lõppu tegi Toomas Nõmmiste kiirrünnakuse läinud vastase vastu ebasportliku vea ja kummalisel kombel tundus, et see viga pööras mängu saatuse hoopis Hito kasuks.Nimelt oli Hito siis ees 45:41 ja vastastel oli hea võimalus seis viigistada või isegi ette minna. Läks aga nii, et kahest vabaviskest tabasid külalised vaid ühe ning järgnenud küljeaut mängiti lahti nii õnnetult, et korraga oli pall väljakuperemeeste valduses ning teisel veerandajal edukalt mängu sekkunud (viskas lühikese ajaga kuus punkti ja kogus esimesel poolajal kokku 18 punkti) Siim Laur lõpetas kiirrünnaku poolajaseisuks 47:42.

Ja kui eelnevalt 14 kolmest järjest I(11 esmaspäeval Tallinnas ja 3 neljapäeval) mööda visanud Margo Tali kohe teise poolaja alguses kaugviskega tabas olid külalised sisuliselt murtud. Paaril korral saadi vahe küll neljale punktile (59:55, 61:57), kuid alati oli Hitol olemas vasturohi ning kolmas veerandaeg lõppes 77:64 ja kogu mäng 101:90.  Suurim vahe oli 17 punkti (92:75 ja 94:77).