15.03.2007
Firmasisesed

Hito kohtub poolfinaalis Toilaga

Living.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel on meistriliiga põhiturniiri teisena lõpetanud tiitlikaitsja KK Hito poolfinaalivastane Toila, kes veerandfinaalis alistas raskustega Iisaku KK. Põhiturniiri võitnud AK Askele ootab poolfinaalivastast paarist Kohtla-Järve Remeks – KK Narva.

Põhiturniiri kolmas Toila võitis veerandfinaali avakohtumises võõrsil Iisaku KK 84:67, kuid päev hiljem Vokas peetud korduskohtumises oli viimase veerandaja alguses esimeses kohtumises kättevõidetud 17punktilisest edust Toilal alles vaid seitse punkti. Kaotusseis 46:56 suudeti publiku rõõmuks siiski vähendada 58:60-le ja kuigi lõpuks kärises vahe taas 10 punktile (60:70), sai Toila siiski poolfinaali ning hooaja esimese võidu saanud Iisaku KK ootab endale vastast 5.-6. koha mänguks.

Veerandfinaalis Remeks – KK Narva üllatasid narvalased avakohtumises Kohtla-Järvel kohalikku meeskonda sellega, et platsile tuli Rootsi meistriliiga turniiri lõppemise järel kodulinna meeskonda aitama tulnud Reinar Hallik. Remeks vastas omalt poolt sellega, et algviisikus tuli platsile seni rohkem treenerirolli nautinud Igor Pugatðov. Tema kaugvise alustas Remeksi 4:11 kaotusseisus väljakuperemeeste spurti, mis lõppes seisul 18:13. Avaveerand kuulus siiski külalistele 23:29.

Poolaja võitsid külalised 46:43 ja kuigi Remeks sai teise poolaja alguses 48:46 ettegi, muutus seis peagi 48:53ks ning kolmanda veerandaja alguses olid külalised ees juba 63:53. Paaril korral said kohtlajärvelased veel vahe alla kümne punkti, kuid mängu lõpp kuulus külalistele, kes eeloleval pühapäeval Narvas toimuvaks korduskohtumiseks said 16 edupunkti – küllaltki jõuliseks ja kohati toorekski kujunenud avamäng lõppes Remeksi poolt vaadatuna 63:79.