03.04.2009

Hito jõudis poolfinaali

Kohtla-Järve KK Hito alistas reede õhtul poolehoidjate marulisel toel Tallinna Altius/Newoxi 110:68, tasudes sellega kuhjaga kolmapäeval võõrsil saadud 84:100 kaotuse eest. Täpselt aasta tagasi oli Hito suutnud sama teha veerandfinaalis Rae Kossu vastu.

Tänane mäng algas hitolastele halvaendeliselt, sest neljandal minutil olid külalised ees 9:3 ehk kahe mängu kokkuvõttes oli hitolastel vaja allesjäänud 36 minutiga tagasi mängida 22 punkti. Hingestatud mängule ja pealtvaatajate kaasaelamisele tuginedes ei tekkinud Hitol kaotusseisu tagasimängimisega näiliselt erilisi raskusi. Avaveerand võideti 23:17 ning teise veerandi keskel oli vahe juba 14 punkti – 37:23. Pärast Toomas Nõmmiste kolmandat tabavat kaugviset teise veerandaja eelviimasel minutil oli vahe juba kokkuvõttes Hito kasuks +1 (47:29) ja poolaeg lõppes 51:29.

Kolmanda veerandi kolmandaks minutiks oli vahe juba kahekordne – 64:32, kuid hitolased jätkasid vastaste surumist ja 40 punkti oli vahe juba 27. minutiks – 78:38. Sellel seisul tegid vastased 12:0 vahespurdi ja vahe vähenes 28 punktile – 78:50. Kuid Edvard Trummi kaks korvi veerandi lõpus tegid vahe taas 30 punktile, veerandaeg lõppes 82:52.

Suurim vahe oli eelviimase mänguminuti alguses, kui seis oli 108:62. Lõppskoor 110:68 tähendas kahe mängu kokkuvõttes Hitole 194:168 võitu. Hitol tabas täna koguni 18 (Margo Tali 7, Toomas Nõmmiste 5, Dmitri Pugatðov ja Riho Unt 2, Edvard Trumm ja Jarko Kool 1) kaugviset. Hito edukaim oli 32 esimese minutiga 29 punkti kogunud Edvard Trumm, Margo Tali arvele jäi 23 punkti.

Taas tuleb meenutada eelmist kevadet, kui KK Hito kaotas Rae Kossule võõrsil esimese veerandfinaalmängu 89:108, kuid kodus sai lõpuks hõbedale jõudnud Hito revanði koguni 101:69 ehk kahe mängu kokkuvõttes sai Hito siis 190:177 võidu. Kusjuures ka eelmisel hooajal pidas Hito korduskohtumise 3. aprillil!

Tasub ka märkimist, et vahegrupis kulgesid Hito ja Altius/Newoxi mängud vastupidiselt play-offile, sest siis võitis Hito Tallinnas 109:92 ja Altius/Newox Kohtla-Järvel 103:97.

Hito vastane poolfinaalis on tõenäoliselt TÜ/Rock II, kes veerandfinaali avamängus alistas võõrsil TTÜ SK 78:58.