18.10.2011

HITO/Jõhvi sai taas kindla võidu

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigat on KK HITO/Jõhvi alustanud kolme kindla võiduga, viimati alistati teisipäeva õhtul Tallinnas sealne TTÜ SK 114:76.

Külalised näitasid kohe avavilest alates, et nad polnud pealinna tulnud nalja tegema. Avaveerand võideti 35:21, poolajaks oli seis 67:36 ja viimasele suurele vaheajale mindi juba 40punktilises eduseisus – 96:56. Viimasel veerandil mäng rahunes ja KK HITO/Jõhvi sai 38punktilise võidu 114:76.

Käe sai valgeks kõik üheksa Tallinnas idavirulasi esindanud mängijat, punktid jagunesid järgmiselt: Edvard Trumm 23 (9 lauapalli), Siim Laur 22, Markus Laanemets 19, Dmitri Nazarov 17, Margo Tali 14, Sander Saare 10, Janar Urres 4, Aleksis Anijärv 3 ja Roel Burov 2.

Kolme võidu ja null kaotusega jagab KK HITO/Jõhvi esikohta Tallinna Baltecoga, kuid tunduvalt parem korvide vahe (idavirulastel +117, Baltecol +62) annab C-alagrupi tabelis esikoha idavirulastele.

Esimese etapi esimeses ringis on HITO/Jõhvil pidada veel kaks mängu, mis mõlemad peetakse Jõhvi spordihallis algusega kell 20. 28. oktoobril võõrustatakse Kuressaare SWE-7 ja nädal hiljem 4. novembril ollakse vastamisi Tallinna Baltecoga. Just Baletcole (siis kandis ta nime Filmipood.ee) kaotas HITO/Jõhvi eelmisel hooajal esiliiga poolfinaalis, lõpuks sai pealinna meeskond hõbeda ja Ida-Virumaa meeskond pronksi.