04.05.2012

HITO/Jõhvi sai kindla võiduga finaali

Jõhvi spordihallis toimuva Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga finaalturniiri avamängus alistas KK HITO/Jõhvi reede õhtul KK Räpina Kotkad 80:48 ja jõudis laupäeval kell 16 algavasse finaali, kus nende vastaseks on Tallinna Balteco, kellele eelmisel hooajal kaotati poolfinaalis. kell 14 algavas pronksimängus kohtuvad Kohila SK ja KK Räpina Kotkad.

HITO/Jõhvi finaalivastane selgub teisest reedeõhtusest poolfinaalist, kus vastamisi on tiitlikaitsja Kohila SK ja eelmise hooaja hõbe Tallinna Balteco.

HITO/Jõhvi ja Räpina Kotkad pakkusid tasavägist mängu esimese poolaja, mille lõpus seisul 26:26 viskasid külalised kolm vabaiset mööda, samas kui HITO/Jõhvi viskas seitse punkti ja võitis poolaja 33:26.

Teisel poolaeg oli HITO/Jõhvi soolo, kes suurendas nelja minutiga vahe 19 punktile – 45:26. Sellega oli mängu saatus otsustatud. Viimasel veerandil oli HITO/Jõhvi ülekaal vahe korraks kahekordne (74:37), lõpunumbrid 80:48 tähistasid HITO/Jõhvi kindlat võitu.

HITO/Jõhvi kasuks viskas Siim Laur 31 punkti, Edvard Trumm viskas 12 punkti ja võttis 19 lauapalli.