20.01.2012

HITO/Jõhvi purustas võõrsil tiitlikaitsja

KK HITO/Jõhvi alistas reede õhtul Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas tiitlikaitsja Kohila spordiklubi võõrsil 79:60.

Eelmisel kevadel Kohilas peetud finaalturniiril kolmanda koha saanud HITO/Jõhvi kaotas reedel küll lauavõitluse 38:53, kuid parem visketabavus (2pv 38/17 vs 51/21, 3pv 33/11 vs 19/3, vv 16/12 vs 20/9) andis olulise võidu siiski idavirulastele.

HITO/Jõhvi resultatiivseim oli 22 punktiga (kaugvisked 7/4) Sander Saare, 20 punkti viskas Siim Laur, 16 punkti (kaugvisked 4/3) Andrus Lehismets ja 15 punkti Edvard Trumm. Lisaks said käe valgeks 2 punkti kogunud Markus Laanemets, Roel Burov ja Georg Tambre. Kusjuures Laanemets ja nullile jäänud Tali tabasid mõlemad kaugviskeid 6/0, Tali andis kompensatsiooniks 7 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Kaotajate parim oli Romil Jermakov 15 punktiga. Koguni 16 lauda võttis Heiko Niidas, kes viskas Kohila kasuks paremuselt teisena 8 punkti.

Avaveerandi võitis HITO/Jõhvi 22:15, kusjuures viimane minut võideti 5:0. Teisel veerandil jäid hitolased 22:26 taha, kuid kolme minutiga saadi ette 31:26. Poolaeg võideti 41:29 ehk veerandaja viimased 7.46 võitis HITO/Jõhvi 19:3.

Kolmandal veerandil suurenes vahe korraks kuraditosin silmale (48:35), kuid siis hakkasid väljakuperemehed vahet jõudsalt vähendama ja 1.35 enne veerandi lõppu olid idavirulased ees vaid 51:46 ning viimasele kaheminutilisele vaheajale mindi seisul 53:48.

Viimasel veerandajal olid väljakuperemehed ligi neli minutit punktipõual, vastased viskasid selle ajaga sisse kaks kaugviset ja ühe kahese ning vahe kärises taas 13 punktile – 61:48. Veel tärkas kohilaste lootuskiir, kui vahe suudeti vähendada seitsmele punktile – 64:57. Mängida jäi 3.48. Lõpus olid aga külalised kindlamad ning lõpuks suurenes vahe koguni 19 punktile – 79:60.

Esiliiga A-tugevusgrupis on KK HITO/Jõhvi 7 võidu ja 1 kaotusega liider. Teisel kohal on Balteco (5-2), kolmandal Rapla KK/Tyco (5-3). Tamsalu Los Toros/Simuna Ivax (4-3) ja Kohila SK (4-3) jagavad 4.-5. kohta.