12.01.2010
Firmasisesed

Hito jätkab kaotuseta

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga B-tugevusgrupis on KK Hito võitnud kõik seitse senipeetud kohtumist, viimati alistati kodus Torma SK/Salva Tartu 84:77.

Avapoolaeg ei näidanud Hitole ohu märke, veerandaeg võideti 28:19 ja poolaeg 48:31. Teisel poolajal aga alustasid külalised pressingut, valitseti Hito kaitselauas ja nelja minutiga sulas vahe vaid neljale punktil – 48:44. Seitsmendal minutil läksid külalised ettegi 52:51 ja minut hiljem oli Hito taga juba kolme punktiga 53:56, veerandaja lõpuks oli siiski taas Hito ees 59:58.

Pingeline mäng jätkus viimase veerandi alguses ja kuigi Hito sai nelja tabava kaugviske toel 73:67 ette ei olnud külalised siiski veel alla andnud, jõuti seisudeni 77:75 ja 79:77, kuid  viimasel minutil teenisid hitolased kuus vabaviset, millest viis saadeti korvi ja mäng võideti läbi raskuste 84:77.

Hitol tabelis 7 võitu ja 0 kaotust, 7 võitu ja 1 kaotus on Võru KK/Arlix meeskonnal. Need kaks meeskonda on testega väikes vahe sisse teinud. Viimati võõrsil just Võrule 75:113 kaotanud Jõhvi/Toila on 4 võidu ja 4 kaotusega viiendal kohal. Play-offi tagav kolmas koht on neist ühe võidu kaugusel. Reedel kohtub Jõhvi/Toila koduses Jõhvi hallis kell 20 KK Rae/Megaron meeskonnaga, kes tabelis on ühel real Tallinna Marcuse ja Tormaga, neil kõigil on 2 võitu.