18.02.2007

Hito ja Askele selgitavad põhiturniiri võitja

Living.ee Ida-Virumaa meistrivõistlustel korvpallis on meistriliiga põhiturniiril voor enne põhiturniiri lõppu selged kaks paremat. KK Hito ja AK Askele peavad viimases vooru omavahelises mängus Maidlas selgitama, kes põhiturniiri võidab. Esimeses ringis lõppes nende omavaheline mäng 88:84 KK Hito võiduga.

Laupäeval-pühapäeval peetud eelviimase voorus jagus pinget kõikidesse mängudesse, mis tõestas veelkord, et oodata on väga pingelist play-offi, Laupäeval Kohtla-Järvel peetud mängudes olid võidukad väljakuperemehed, Remeks alistas Iisaku KK I 71:69 ja KK Hito oli 82:73 parem KK Narvast. Pühapäeval alistas AK Askele võõrsil Toila 73:66.

Enne viimast vooru on KK Hito ja AK Askele tabeli tipus, neil mõlemal on üheksast mängust 7 võitu. Tabelis kolmandal kohal on Toila 5 võiduga, 4 võitu on kirjas Remeksil ja Narval ning Iisaku KK võiduarve ootab veel avanemist.

Viimases voorus kohtuvad AK Askele – KK Hito, KK Narva – Remeks ja Toila – Iisaku KK. Seega on viimane voor omapärane veerandfinaalide testimisvoor, sest kaks viimatinimetatud paari on samad ka veerandfinaalis. Nimelt ei saa ei Remeks ega ka KK Narva Toilat kolmandalt kohalt ära tõugata, sest mõlema meeskonnaga on Toilal omavahelised mängud plussis (Toila – Remeks 2:0 (70:54, 52:51), Toila – Narva 1:1, + 11 (68:53, 93:97)).

Tuletame meelde, et veerand- ja poolfinaalides mängitakse kaks mängu, kusjuures esimene mäng nõrgema asetusesega meeskonna koduväljakul. Veerandfinaalidest läheb Toila – Iisaku KK paari võitja kokku põhiturniiri teisega ning Remeks – KK Narva paaris paremaks osutuv meeskond kohtub poolfinaalis põhiturniiri võitjaga.

Seega on nii Hitol kui ka Askelel viimases voorus teoreetiliselt võimalik endale poolfinaali vastaseid valida, seda juhul kui viimase vooru kaotuse korral ollakse valmis ära andma võimaliku finaalipääsemise korral koduväljakueelis, sest 15. aprillil toimuvad kohamängud peetakse finalistidest kõrgemat asetust omava meeskonna koduväljakul.

Vaatame siinkohal kuidas Hito ja Askele põhiturniiril võimalike poolfinaalvastastega mängisid.

Askele – Narva 2:0 (88:82, 105:70)

Meistriliiga põhiturniiri viimane voor peetakse märtsikuu esimesel nädalavahetusel ning veerandfinaalid algavad nädal hiljem. Järgnevad poolfinaalid ning 15. aprillil selgub, kes millise koha meistriliigas saab.