18.10.2008

Hito alistas Paide lisaajal

Kohtla-Järvel reede õhtul peetud Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga kohtumises alistas KK Hito Paide Viking Window meeskonna lisaajal 82:79.

Tabelisse ühe kaotuse kõrvale teise võidu saanud KK Hito oli enamuse mänguajast juhtivaks pooleks, kuid viimase veerandaja alguses seisult 61:54 ei saanud hitolased viie minutiga korvipoegagi ning vastased tulid järgi 61:60 ja läksid ettegi 66:64 ja 68:65. Hito suutis siiski lõpuks viigistada 68:68.

Lisaaega alustasid edukamalt külalised, kes läksid ette 72:68 ja 74:70, kuid viimases hädas südit mängu näidanud hitolased võtsid püssi põuest ja tulistasid end ette 76:74, veel üritasid vastased korraks oma elu päästa ja kolmene viis paidekad omakorda ette 77:76, seejärel visati kaks korvi kordamööda, kuid viimasel mänguminutil suutsid külma närvi säilitada paremini väljakuperemehed, kes võitsid kohtumise 82:79.

Pühapäeval seisab Hitol võõrsil ees kolmanda vooru edasilükatud mäng Kuremaaga, kes võitnud seni kõik kolm mängu.

Kui Hito kuulub B-gruppi, siis C-grupis mängiv Jõhvi/Toila on pärast avavoorus saadud võitu kaotanud kolm mängu järjest. Viimati jäädi Tallinnas alla Noortekoondisele 71:89.