25.09.2006
Kergejõustik

Heinrich Sillang sai rekordiga maratonipronksi

Pühapäeval, 25. septembril Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel maratonijooksus sai kolmanda koha kohtlajärvelane Heinrich Sillang, kes püstitas Eesti juunioride rekordiks 2:42.17.

30. novembril 19aastaseks saav Sillang tegi rekordi püstitamisel täppistööd, sest eelmine rekord oli Priit Pahki nimel 1998. aasta maikuust ajaga 2:42.18.

Sillangut suutsid pühapäeval edestada pealinlased Taavi Tambur (2:35.46) ja Aleksei Saveljev (2:38.14) ning väljaspool arvestust osalenud britt Michael Smith (2:36.59).

Lähimat konkurenti edestas Sillang enam kui kaheksa minutiga. Idavirulastest said kohja lõpptabelis veel Anatoli Männi (39.; 3:40.56) ja Eino Tolga (96.; 5:03.13). Kokku lõpetas 99 jooksjat.

Samal päeval ja samas kohas peeti ka XXIV SL Õhtulehe rahvajooks. 21 km kaks edukamat juhatati rajal valesti ja korraldajate otsusega sai esikoha sillamäelane Vjatðeslav Koðelev.

10 km distantsil oli idavirulastest edukaimana Ralf Lipp (32.24) 14. Deniss Koðelev (35.30) sai 22. koha, olles juunioride arvestuses kolmas.

3 km tuli Ida-Virumaale võit nii noormeeste kui ka neidude arvestuses. Poistest oli parim Dmitri Hartðevnikov (10.44) ja tüdrukutest Irina Surazakova (12.20). Poistest oli seitsmes Igor Markelov (11.42) ning tüdrukutest neljas Dþulia Agatðjova (13.11) ja seitsmes Galina Logvinova (13.42).