28.06.2009
Kergejõustik

Heino Lipu mälestusvõistluse võit läks Ukrainasse

Pühapäeval Maidlas toimunud Heino Lipu esimese auhinnavõistluse kuulitõukes võitis 18aastane ukrainlane Mykyta Nesterenko.

2007. aasta juunioride maailmameister kettaheites tõukas kahel korral kuuli üle 18 meetri, paremaks tulemuseks jäi viiendal katsel tõugatud 18.50, mis noormehe isiklikule rekordile jääb alla 47 sentimeetrit.

Teise koha sai Andrus Niit (Audetese SK). Hiidlane tõukas viimasel katsel oma hooaja parima tulemuse 18.22. Mehe isiklik rekord on 19.13.

Kaks paremat olid ka ainsad, kes suutsid BIGBANK Kuldliiga egiidi all toimunud võistlusel tõugata üle Heino Lipu isiklikku rekordit 16.98 tähistanud lindi.

Kolmanda koha sai kaks korda 15.98 tõuganud Raido Kalbach (Altius). Neljas oli tulemusega 14.30 Asner Kolla (Sakala) ja viies 13.07ga Aleksei Krainov (Nõmme).

Tabeli lõpuossa jäid neli idavirulast, kolm neist olid kohalikku sportlast: 6. Raido Aamer 12.78, 7. Henry Tammann 12.56, 8. Ardo Aamer 11.98. Tabeli lõpetas 10.98ga Toila noormees Peep Belbaum, kes suutis aga lohutuseks võita pärast põhivõistlust toimunud rahva kolmikvõistluse kuni 18aastaste noormeeste arvestuses.

Võistlusel osales aukülalisena ka Euroopa meister seitsmevõistluses Mikk Pahapill, kes küll kuuli ei tõuganud, kuid aitas korraldajaid kohtunikuna.