29.09.2015
Kergejõustik

FOTOD! VIDEOD! Maakonna meistriteks tulid Aristov ja Velba

Teisipäeva õhtul Pannjärvel toimunud esimesed Ida-Virumaa meistrivõistlused murdmaajooksus võitsid meeste 6 km Dmitri Aristov ja naiste 3 km Hillevi Velba.

Kenas sügisilmas peetud võistlusõhtu algas tulevikulootustele mõeldud tillujooksuga, kus aega ei võetud ja mille lõpetajad said suu magusaks.

Seejärel anti kaks starti 1 km jooksule. Nooremate seas said võidu Ilja Lis ja Herta Rajas ning vanematest olid kiireimad Ravel Leisalu ja Illuka Sinitski.

Kell 18 läksid rajale 6 km jooksjat, kes läbisid kaks 3kilomeetrilist maastikuringi, mida neist viis minutit hiljem startinud pidid tegema ühe korra.

3 km kiireim oli juunioride klassis võistlev Deniss Shalkauskas. Naiste jaoks oli see pikim võistlusmaa ning absoluutarvestuse kolm suuremat medalit said Hillevi Velba (12.33), Saina Mamedova (13.20) ja Ksenia Savtðenko (13.33), kes kõik kolm olid ka oma klassis võitjad. Teistes klassides said esikohamedali järgmised jooksjad: Liset Vähk, Kristina Andronova, Kaja Jõemets, Sirje Velba, Ragnar Krauvärk, Danil Hodakovski ja Igor Ðkubel.

Meeste 6 km kolm kiiremat olid meeste põhiklassi võistlejad Dmitri Aristov (21.32), Deniss Koðelev (12.03) ja Avo Sambla (12.20), MV I klassi edukaim oli German Terehhov ja klassis MV II sai esikoha Dmitri Aleksejev.

Võistkonnavõistlusel läks igal võistkonnal arvesse kahe 1 km, kolme 3 km ja ühe 6 km võistleja koht oma vanuseklassis. Tasavägise võitsluste võitis võistkond Kaera-Jaana (RAvel Leisalu, kaur Kalda, Hillevi Velba, Eike Mällo, Sirje Velba, Tanel Leisalu), kes sai 12 kohapunkti. Kolm võistkonda kogus 13 kohapunkti, neist teise koha sai Alutaguse suusaklubi, ning SK Mitð II ja SK Mitð I olid vastavalt kolmas ja neljas. Kokku pandi välja positiivselt palju, koguni 11 võiskonda.

SK Murakas eestvedamisel peetud võistlusel osales kokku 138 jooksjat. Kergejõustikukeskustest jäid eemale vaid narvalased.

Pärast võistlust toimus lisaks maakonan meistrivõistluste autasustamisele ka Pannjärve murdmaajooksusarja ja Peipsi põhjakalda jooksusarja autasustamine.