24.04.2016

FOTOD! VIDEOD! Iisaku Peetri Pizza võitis meistritiitli lisaajal

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga võitis esmakordselt võistluste 23aastase ajaloo jooksul Iisaku meeskond. Pühapäeval peetud finaalseeria otsustavas, kolmandas mängus alistas põhiturniiri võitjana koduväljaku eelise saanud Iisaku Peetri Pizza 59:59 lõppenud normaalaja järel Kohtla-Järve Remeksi 72:62.

Iisakusse kogunenud häälekas publik oleks pileti korral näinud mängu kogu raha eest. Avaveerandi 18:11 võitnud Iisaku oli kohtumise vältel domineerivaks pooleks kuid 31:21 eduseisult lasti avapoolaja lõpus vastased taas ohtlikusse kaugusesse ja suurele vaheajale mindi seisul 31:27.

Kolmandal veerandil põlesid tablool juba ka viiginumbrid 43:43 ja 45:45, kuid ette külalisi ei lastud ja veerandaeg lõppes seisul 51:47.

Neljandal veerandil olid Iisaku mängijad hädas vabaviskejoonel – 15st viskest tabas neil vaid neli, sealhulgas visati mööda ka Remeksi treeneri, ammustel aegadel Entehi juhendajana kolm korda meistriks kroonitud Igor Pugatðovilt tehnilise vea eest (pudeli koht ei ole väljakule lendmine) “väljateenitud” vabavise. Kuigi tavaliselt just kaugvisete poolest rikas Remeks tabas oma esimesed (ja ainsad) kaks kaugviset just viimasel veerandil, siis lõpuks visati punkte 40 mänguminutiga täpselt võrdselt – 59:59.

Lisaajaks oli aga rohkem jõudu säilinud Iisakul, kes tegi kohe Marten Järviku 7 punkti toel 10:0 spurdi ja lõppseisuks kirjutati 72:62.

Videod

Kullameeskonda kuulusid: Taivo Pällo, Jaanus Pärnpuu, Peeter Valdre, Toomas Valdre, Marten Järvik, Martin Laanemets, Markus Laanemets, Aivar Grüning, Janari Taar, Ando Tagamets, Martin Mölder, Raigo Grüning, Lauri Nurgamaa, Simo Jaanipere; võistkonna esindajad Aulis Paal ja Priit Palmet.

Remeks: Dmitri Pugatðov, Albert Buhdruker, Konstantin Gnedenkov, Andrei Vorobjov, jevgeni Valgur, RomanÐembel, Indrek Kollo, Anton Batanov, Pavel Maikov, Sergei Badai, Vladimir Vahruðev, Aleksandr Sorgus, Marek Ginzul, Jaan Ginzul, Ruslan Belko; treener Igor Pugatðov.

Sellega on selleks hooajaks Ida-Virumaa meistrivõistlused lõppenud, kolmes liigas mängis kokku 20 meeskonda. Kui meistriliigast oli sel hooajal vaid neli meeskonda, siis rõõmustav on see, et esiliiga esiotsa meeskonnad on avaldanud soovi järgmisel hooajal meistriliigaga liituda.