11.04.2015

FOTOD! VIDEO! Tiitlikaitsja alistanud Noto Outlet/Toila pääses finaali

Eesti korvpallimeistrivõistlustel Ida-Virumaa meeskondadest sel hooajal edukaimalt mängiv Noto Outlet/Toila alistas reede õhtul Paides peetud teise liiga poolfinaalis tiitlikatsja Tallinna SK RIM/Scanweldi 78:63 (33:31).

Esimest veerandit alustasid veidi kindlamalt pealinlased, kes läksid ette 9:4 ja kuigi idavirulased jõudsid viigini 11:11, võitsid tiitlikatsjad avaveerandi 19:14.

Teise veerandi neljandal minutil sai Noto Outlet/Toila esmakordselt juhtima, see juhtis pärast seda kui Markus Laanemets tabas kõik kolm väljateenitud vabaviset ning Toila läks juhtima 26:25. Viimast korda juhtisid pealinlased teise veerandi lõpuminuti alguses – 31:28, viimase poole minuti jooksul tabas aga alustuseks Sten Kunts kaugviske ja poolaja lõpetasid Andrus Lehismetsa tabavad vabavisked, mis tagasid Toilale poolaja 33:31 võidu.

Teist poolaega alustasid edukamalt idavirulased, kes läksid ette 40:33, 43:35 ja vahe oli  paaril korral ka kümme punkti – 46:36 ja 49:39. Veerandaja keskel tekkis aga Toilal raskusi vastase maa-ala-kaitse murdmisega ning RIM suutus vahet vähendada 49:44-le, olulisel momendil tabas Andrus Lehismets kaugviske ja vahe oli taas veidi turvalisem – 52:44, mängida jäi veeradaega kaks minutit. Veerandaja lõpetasid Kiviõli juurdetag RIMi mängija Silver Kallase tabavad vabavisked ja viimasele verandile mindi vastu Toila 55:48 eduseisul.

Viimasel veerandil ei saanud RIM enam lähemale kui kaheksa punkti ja ühel momendil hakkas Toila vahet kindlalt suurendama, tunda andis, et idavirulastel oli vastastest palju rohkem jõudu alles. Poolaja keskel oli notolaste eduseis juba 15 punkti – 68:53 ja sama suur vahe oli ka kohtumise lõpus, kui tablool oli seis 78:63.

20 punkti ja 15 lauapalliga oli võitjate edukaim Markus Laanemets, 17 punkti ja 7 lauapalli sai kirja Andrus Lehismets, keda takistades tegid vastased koguni 9 viga. 12 punkti kogus Rasmus Luud. Ülejäänud punktid jagunesid järgmiselt: Janar Urres ja Riho Unt 8, Marek Vinni ja Mikk Teelahk 5, Sten Kunts 3. Kaotajatest oli 13 punktiga parim Ivo Uibokant.

Meeldivalt palju oli kohal ka Toila poolehoidjaid, kes häälekalt oma lemmikutele kaasa elasid.

Teises poolfinaalis võitis SK Torma Sport 75:66 (32:39) Paide Viking Window meeskonna.

Laupäeval kell 17 peetakse Paides pronksimäng ja kell 19 on kavas finaal.

Mõlemad finalistid kindlustasid endale koha ka esiliiga testturniiril, kus nende vastaseks on teise liiga kaks viimast, BC Kala/Põlva ja TLÜ/Kalev II.