10.01.2015

FOTOD! VIDEO! KK HITO kaitses karikat

Laupäeva õhtul Jõhvi spordihallis 150 pealtvaataja ees toimunud Ida-Virumaa karikavõistluste finaalis alistas karikakaitsja KK HITO 65:53 Noto Outlet/Toila. 16st välja jagatud karikavõidust on KK HITO saanud seitse.

7:0 algedu saanud KK HITO juhtis kogru mängu. Avaveerand võideti 16:9 ja teise veerandi keskpaigaks oldi ees juba 27:13 ja poolaeg võideti 34:21.

Kolmandal veerandil leidis Toila aga teise hingamise ning 17punktiline kaotusseis 38:21 vähendati vähem kui nelja minutiga kümne punkti võrra – 38:31-le. Ka veerandi lõpp kulges paremini toilakatele, kes seisul 44:34 tegid veerandi lõpus veel 6:0 spurdi. Kolmanda veerandi võitis Toila seega 19:10.

Viimase veerandi teisel minutil suutis Toila vähendada vahet koguni kahele punkytile, kuid 46:44 seisul panid hitolased sisse turbo ja toilakatel seekord sellele vastust leida ei õnnestunud. Taas kärises vahe kümnele punktile – 54:44  ja lähemale kui üheksa punkti viimase veerandaja teises pooles hitolased toilakaid ei lubanud. Lõppseisuks kujunes 65:53.

KK HITO edukaim korvikütt oli 18 punktiga Janek Veedla, kes lisaks võttis ka 12 lauapalli. 14 punkti viskasid Siim Laur ja Ülar Sala, kes kogusid vastavalt 7 ja 9 lauapalli. Mängu parimaks valitud Jarko Kool sai oma kontosse 10 punkti kõrvale ka 5 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Punktide eest hoolitsesid HITOl veel Georg Tambre (5 punkti kõrval võttis 10 lauapalli) ja Markus Kuldmaa (4). Kuldsed karikad said veel Kristo Sumnikov, Indrek Kuldmaa, Steven Sildnik, Kaspar Seli, Roel Burov, Urmet Roosimägi ja Aleksis Anijärv. Võistkonna treeneriks on Margo Tali.

Kaotajate parim skooritegija oli Andrus Lehismets, kes viskas 19 punkti, 10 punktiga toetas teda Riho Unt. Ülejäänud punktid jagunseid nii: Veiko Simm 7, Rasmus Luud ja Sander Sööt 5, Janar Urres 3, Mikk Teelahk ja Mario Kirsimaa 2.

Otsustavaks sai KK HITO paremus lauavõitluses, kus jäädi peale 44:25. Mängu hoidis võrdsena hitolaste suur pallikaotuste arv (17 vs 7). Mõlemad võistkonnad olid hädas kaugvisetega, mida hitolased tabasid 17/3 ja toilakad 22/4.