07.09.2014

FOTOD! VIDEO! KK HITO jättis võidu Ida-Virumaale

Nädalavahetusel Jõhvi spordihallis toimunud korvpalliturniiril “Maakonna meistrite mõõduvõtt” saavutas esikoha KK HITO.

KK HITO jõudis kolmandat aastat toimunud turniiril võiduni loomuliku arengut pidi, 2012. aastal Tallinnas saavutati kolmas koht, 2013. aastal Pärnus saadi hõbemedalid.

KK HITO oli ainus Jõhvis mänginud tosinast meeskonnast, kes läbis kogu turniiri kaotuseta. A-alagrupis võideti kõik viis vastast keskmiselt 12,8 punkiga. Poolfinaalis alistati  B-alagrupis teise koha saanud Jõgevamaa meistrina (samas võideti möödunud hooajal ka Tartumaa liiga) turniirikutse saanud MMMi tiitlikaitsja SK Torma Sport 34:28.

Teisest poolfinaalist pääses mõningase üllatusena finaali KK HITOga samas alagrupis mänginud ja sealt teisena edasi pääsenud Põlvama esindus Mooste SK Mõis, kes sai Tallinna Kossuliigat esindanud idavirulaste võistkonna, B-alagrupi täiseduga võitnud Bauschmidt/BC Kiviõli vastu 9:0 algedu, mis küll poolajaks (mängiti 2×8 minutit) sulas 20:19-le, kuid teise poolaja kolmandal minutil, seisul 28:19 tegid kaks Kiviõli esindajat jalale liiga. Kuna nad olid mängul vaid kuuekesi, siis jäädi platsile neljakesi ja mäng kaotati 29:46. Lisaks pidid kaotajad meeste vähesuse tõttu loobuma ka pronksimängust.

Ida-Virumaa – Põlvamaa finaalis näitasid idavirulased külalistele tõelist kolmestesadu, 16 mänguminutiga tabasid kolmese joone tagant kõik viis mänguaega saanud meest, kes kokku viskasid 11 kolmest: 3 Georg Tambre, Janek Veedla ja Margo Tali, 1 Jarko Kool ja Markus Laanemets. Nii ei pidanudki tervisehädadest hoolimata alagrupi viimastes, pühapäeval kavas olnud mängudes ja poolfinaalis kaasa löönud Urmet Roosimägi finaalis sekkuma. Laupäeval väljakul tublit tööd teinud Edvard Trumm ei saanud pühapäeval võistkonda aidata. Vastaste heast visketabavusest hoolimata suutsid Põlvamaa esindajad mängu võrdsena hoida teise poolaja keskpaigani. HITO eduseisul 31:29 tabasid hitolased minutiga kolm kaugviset ja sellega oli mängu saatus otsustatud. suurim avhe oli 19 punkti (47:28), lõppseisuks jäi 51:36.

Turniil tunnistati võitjate parimaks mängijaks Margo Tali.