04.05.2014

FOTOD! VIDEO! KK HITO alistas põnevuskohtumises Toila 62:61

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga finaalist KK HITO Toila kujunes tõeline maiuspala, kus võiduampsu tegi KK HITO, kes sai võidu 62:61, kusjuures viimane rünnak oli kasutada Toilal. Pronksi sai SK Askele/BC Kiviõli.

Finaal KK HITO – Toila

Toila alustas mängu isukamalt, erilises hoos oli Veiko Simm, kelle korvidest läks Toila 6:2 juhtima. Esimesest ehmatusest üle saades hakkasid ka hitolased tabama ning seitsmendal minutil juhtiti 19:13, see oli ka hitolaste suurim eduseis selles mängus. Avaveerand lõppes KK HITO edunumbritega 19:17.

Teise veerandi alguses olid taas edukamad  Toila mängijad, kes jätkasid oma esimesel veerandil alustatud 11:0 spurti, minnes ette 24:19. HITO sai järgi 23:24 ja läks ettegi 30:26 ning sellest peale hakkas seisu “kiigutamine”, mis enamus ajast tagaajaja osas olnud KK HITO poolt vaadatuna nägi välja selline.

Poolaeg lõppes – 34:33
21. min – 34:36
22. min – 36:36 ja 36:39
24. min – 38:44
26. min – 42:49 (Toila suurim eduseis +7)
29. min – 46:49
3. veerand lõppes – 48:51

4. veerand
31. min – 50:51
32. min – 52:53
33. min – 54:53, 53:55
36. min – 58:55
37. min – 58:59, 60:59
40. min – 60:61, 62:61

KK HITO valitses finaalis lauavõitlust 40:27, koguni 15 lauapalli, neist 7 võõrast lauast võttis Edvard Trumm. Selle arvelt kompenseerisid ka võitjad oma kehvemat visketabavust ja suuremat pallikaotuste arvu (16-9).

KK HITO resultatiivseimad olid 17 punktiga Siim Laur ja Edvard Trumm, kes viskas ka võidukorvi. 12 punkti kogus Jarko Kool. Kaotajatest sai Veiko Simm 14, Rasmus 12 ja Andrus Lehismets 10 (lisaks 8 lauapalli) punkti.

Pronksimäng Remeks – SK Askele/BC Kiviõli

SK Askele/BC Kiviõli ja Remeksi pronksimängus jätkus samuti põnevust viimase veerandini, lõpuks võitis Askele/Kiviõli 75:66.

Esimesel poolajal hoidis Remeks end pildil tänu tabavatele kaugvisetele, mida tabati 16st 8, kusjuures tabati kaugvise nii esimese veerandi (seisuks 16:15) kui ka poolaja (seisuks 33:34) viimasel sekundil.

Kolmandal veerandil sai Remeks eelviimaseks minutiks seitsmepunktilise edu 51:44, kuid see sulas veerandaja lõpuks ühele – 51:50. Viimasel veerandil lasi Remeks 56:52 eduseisul vastastel visata 10 punkti järjest ja saadud edu Askele/Kiviõli enam käest ei andnud.