28.05.2016
Kergejõustik

FOTOD! VIDEO! Jõhvi ja Kohtla-Järve jooksu võidud läksid Kohtla-Järvele ja Jõhvi

XIV Jõhvi – Kohtla-Järve jooksu pika distantsi võitsid Dmitri Aristov Kohtla-Järvelt ja Hillevi Velba Jõhvist, kes kaitsesid eelmisel aastal saadud esikohta.

Meestest jõudis Jõhvi kontserdimajast Kohtla-Järve kultuurimaja ette kulgenud 12,2 km distantsil esikolmikusse kohtlajärvelased Dmitri Aristov (40.47) ja Deniss Ðalkauskas (41.05) ning sillamäelane Deniss Koðelev (41.41). Naiste kolm kiiremat olid Hillevi Velba (47.49) Jõhvist, Kristina Soosaar (53.21) Vändrast ja Galina Bernat (57.12) Tallinnast, kes ühtlasi oli NV klassi võitja. Meeste MV klassi võitja oli üldjärjestuses neljandana lõpetanud Vjatðeslav Koðelev (43.46) Sillamäelt.

Kokku osales pikal rajal 62 jooksjat ja kolm vaprat kõndijat.

Kukruse polaarmõisa eest startinud 6,5 km kiireimad olid Jaan Kostjukov ja Anett-Leann Saks, kes ühtlasi sai võidu tüdrukute klassis. Poistest oli kiireim Kaspar Krauvärk, NV klassis sai esikohakarika Helme Suuk ja MV klassis Ülo Tuur.

Lühikese maa läbis 32 jooksjat ja 29 kepikõndijat.

Lisaks said päevast joostes osa 30 tillujooksust osavõtjat, kel aega ei fikseeritud.