14.03.2016
Firmasisesed

FOTOD! Remeks läks poolfinaalseeriat juhtima

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga poolfinaalseeria avakohtumises võitis Kohtla-Järve Remeks 67:53 Toilat.

Pühapäeval Kohtla-Järvel peetud kohtumises kaotas Remeks Toila vastu poolaja 31:36, kuid teisel poolajal lasti küallistel visata vaid 17 punkti ning mäng võideti kindlalt 67:53. Võitjate edukaim oli Dmitri Pugatðov 21 punktiga, Anton Batanov viskas 14, Roman Ðembel 13 ja Jevgeni Valgur 10 punkti.

Poolfinaalseeria mängitakse kahe võiduni ning seeria teine kohtumine on 20. märtsil kavas Vokas, mängu algus on kell 14. Vajadusel mängitakse kolmas kohtumine 27. märtsil ja siis taas Kohtla-Järvel, kuna Remeks sai põhiturniiril teise koha ja tiitlikaitsja Toila oli kolmas.

Poolfinaalseerias paremaks osutuv meeskond mängib finaaliseerias põhiturniiri võitnud Iisaku Peetri Pizza meeskonnaga. Poolfinaali kaotaja kohtub pronksiseerias põhiturniiril neljanda kohaga leppima pidanud KK HITO meeskonnaga.

Madalamadki liigad hakkavad lõpetama

Teises liigas peetakse märtsikuu kolmandal nädalavahetusel poolfinaalid. Laupäeval kell 15 kohtuvad Sillamäe spordihoones Sillamäe Gümnaasium/Kalev – Illuka ja pühapäeval kell 20 on Narva Energia SK võimlas kell 17 vastamisi Narva SK Energia – Kohtla-Nõmme.

Kui Narva ja Sillamäe pääsesid poolfinaali tänu edule põhiturniiril, siis Illuka alistas veerandfinaalis 65:47 Kohtla-Järve Intro ja Kohtla-Nõmme oli 64:62 parem Voka sh veteranid meeskonnast.

Esiliigas peetakse 19. märtsil põhiturniiri eelviimase 13. vooru kolm kohtumist, kus laupäeval on Maidlas kell 12 vastamisi Askele IV – Kohtla-Järve Enteh ning kell 13.30 Kiviõli/Lüganuse – Iisaku ja kell 16 kohtuvad Jõhvi spordihallis Jõhvi BC Karjamaa – Virumaa Politsei spordiselts. Mäetaguse SK – Elvarem, see kohtumine algab Mäetaguse põhikooli võimlas pühapäeval, 3. aprillil kell 13.

Esiliiga tabeliseis (12/14): 1. Kiviõli/Lüganuse 11 võitu – 1 kaotus, 2. Elvarem 9-3, 3. Mäetaguse SK 8-4, 4. Virumaa Politsei spordiselts 6-6, 5.-6. Askele IV ja Iisaku 5-7, 7. Kohtla-Järve Enteh 3-9, 8. Jõhvi BC Karjamaa 1-11.

Esiliigas pääsevad põhiturniiri kaks paremat finaali ja põhiturniiri kolmas-neljas selgitavad pronksiomaniku.