15.02.2013

FOTOD! KK HITO/Jõhvi tõusis EYBLis U20 sarja liidriks

KK HITO/Jõhvi meeskond saavutas Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassi kolmandal etapil Ventspilsis avapäeval kaks võitu, Peterburi Spartak alistati 67:54 ja Riia BJSC DSN 55:48. Sarja liidriks tõusnud meeskond kindlustas nende võitudega koha nelja tugevama meeskonna vahel toimuval superfinaalis.

Esimese kahe etapiga kümnest mängust üheksa võitnud KK HITO/Jõhvi sai reedel tabelisse kaks rasket võitu. Avamäng Peterburi suurklubi Spartaki vastu algas ilusti ning avaveerand võideti 17:12 ja poolaeg 32:30, kuid teise poolaja alguses leiti end esmakordselt kaotusseisust – 32:35. Tasavägist mängu jätkus kolmanda veerandi lõpuni, kuid viimase veerandi võitsid eestlased 20:13 ja kogu kohtumise 67:54. HITO/Jõhvi resultatiivseim selles mängus oli 19 punkti ja 8 lauapalliga Jalmar Joosep Saar. Põhimängujuhi Sander Saare puudumisel mängujuhi kohuseid täitev Aleksis Anijärv kogus 14 punkti, 6 lauapalli ja 5 söötu. 12 punkti viskas Artur Saariste.

Teine mäng hitolaste lähima konkurendi Riia BJSC DSNi vastu algas kurjakuulutavalt, sest 4:0 edu muutus kiirelt 4:13 kaotusseisuks ning Priit Sternhofi hoolealustel oli õnne, et poolajaks suudeti välja mängida 27:27 viik. Teisel poolajal suutis vastaste maa-ala-kaitse vastu kõige paremat rohtu leida Artur Saariste, kes viskas keskpositsiooniviskeid 12st 8 ja 20 punktiga oli ta 55:48 võidumängus ka HITO/Jõhvi resultatiivseim, lisaks võttis Saariste 7 lauapalli. 12 punkti viskas Georg Tambre ja 9 punkti Sander Karro.

Samal ajal Liepajas peetaval etapil kaotas enne kolmandat etappi KK HITOga esikohta jaganud Moskva regiooni Himki 11. voorus Riia VEFile 63:70 ja nii tõusid hitolased põhiturniiri ainuliidriks. Kolm vooru enne põhiturniiri lõppu on HITO/Jõhvil 11 võitu ja 1 kaotus, seni ainsana hitolasi võita suutnud Himki on 10 võidu ja 2 kaotusega teisel kohal. Riia VEF on saanud 9 võitu ja 3 kaotust. Finaalturniiri kohta sihivad ka Riia BJSC DSN ja Ventspils kel on vastavalt 8 ja 7 võitu. Teistel meeskondadel läheb allesjäänud mängudega raskeks esinelikusse jõuda. Superfinaal peetakse kõigi eelduste kohaselt aprillikuus Jõhvis. Eelmisel aastal Sopotis peetud finaalturniiril sai HITO/Jõhvi teise koha.

Käesoleval hooajal on põhiturniiril jäänud hitolastel mängida veel laupäeval laupäeval kell 10.30 Norrköping Dophinsiga (4-8) ja kell 14 BS Riedzenega (2-9). Viimases voorus, pühapäeval kell 12 ollakse vastamisi Helsingi HBA Juniors meeskonnaga (3-7).