03.01.2016

FOTOD! Kiviõli/Lüganuse sai finaalivastaseks Toila

Ida-Virumaa korvpallikarikavõistlused saavad 17aastase ajaloo jooksul uue võitja. Finaalis kohtuvad 10. jaanuaril Jõhvi spordihallis Kiviõli/Lüganuse – Toila.

Kui esmakordselt finaali jõudnud Kiviõlil/Lüganuse alistas poolfinaalis 82:61 seitsmekordse karikavõitja ja karikakaitsja KK HITO, siis teine poolfinaal, mis toimus 2016. aasta esimesel pühapäeval Kohtla-Järvel oli märksa tasavägisem.

Vastamisi olid meeskonnad, kes maakonna meistriliigas sel hooajal olid pidanud kaks kohtumist ja valitsev meister Toila oli seni pidanud Kohtla-Järve Remeks/Entehilt mõlemas kohtumises pidanud vastu võtma kaotuse. Toila kaotas ka karika poolfinaalis poolaja 24:36, kuid kolmanda veerandaja 21:7 võitmise järel oldi juba ees 45:43  ja mäng võideti 70:61.

Kui maakonna meistrivõistluste esiliigas mängiv ja selle eelmisel üle-eelmisel hooajal võitnud, eelmisel kolmas olnud ning sel hooajal liidriks olev Kiviõli/Lüganuse pääses karikafinaali esmakordselt, siis Toila on kahel korral finaalis mänginud, kuid nii 2009. kui ka 2015. aastal kaotati finaalis KK HITO meeskonnale, tulemused olid vastavalt 74:79 ja 53:65.

Karikafinaal algab Jõhvi spordihallis pühapäeval, 10. jaanuaril kell 15.