09.12.2012

FOTOD! Karikaga lahkusid Jõhvist Viljandi ja Pärnu

Esmakordselt Ida-Virumaal, Jõhvi spordihallis toimunud 65. Eesti võrkpallikarikvõistlused võitis naistest Viljandi Metall ja Pärnu võrkpalliklubi.

Viljandi Metalli naiskond võitis Eesti karikavõistlustel kolmanda järjestikuse esikoha, kui Jõhvis peetud finaalis saavutati Famila/Võru VK vastu 3:1 (20, -25, 16, 15) paremus.

Esimeses geimis hoidsid viljandlannad pidevalt initsiatiivi ning asusid 25:20 geimivõiduga mängu 1:0 juhtima. Teise geimi otustavad sündmused toimusid Viljandi 17:13 eduseisus, kui Võru noppis viis järjestikust punkti ning asus omakorda 18:17 juhtima. Tasavägise punkt-punkti heitluse suutis neljandalt geimpallilt tulemusega 27:25 enda kasuks kallutada Võru.

Kolmas geim kujunes ühepoolseks, kui Viljandi asus kiirelt 8:1 ja 16:8 juhtima ning võitis geimi 25:16. Neljanda geimi sündmused olid sarnased eelmises geimis toimunule, kui Viljandi läks 11:8 ja 16:9 juhtima. Karikavõit kindlustati neljanda geimi 25:15 võiduga. Maarja Kerner ja Merilin Salben panustasid Viljandi võitu 18 punkti, Nette Peit lisas 17 punkti. Võru poolel vastasid Margot Pähn ja Eliise Hollas 13 punktiga. Viljandi ületas võrulannasid nii vastuvõtul (61%-57%) kui rünnakul (45%-36%), blokis kogusid mõlemad naiskonnad kuus punkti.

Meestest parim Pärnu VK

Pärnu VK võitis Jõhvis peetud Eesti karikavõistluste finaalis 3:0 (16, 23, 17) Tallinna Selveri ning tuli pärast 2003. aastat taaskord Eesti karikavõitjaks. Eeldatav võrdsete heitlus pakkus põnevust vaid teises geimis, kui Selver suutis 21:24 kaotusseisust ühe punkti kaugusele tulla (23:24). Pealinna meeskond finaali siiski murrangut tuua ei suutnud, kui Kardo Kõresaare rünnak viis Pärnu mängu 2:0 juhtima. Avageim lõppes kuurortlinna meeskonna 25:16 ja kolmas geim 25:17 võiduga.

Pärnu võitu panustasid Kardo Kõresaar ja Andrus Raadik 13 punkti, Siim Põlluäär toetas meeskonda 12 punktiga. Seejuures lõi Kõresaar koguni neli serviässa. Vaid 27% tõstetest punktiks löönud Argo Meresaar tõi Selverile 9 silma. Selveril oli vastastest parem vastuvõtt (60%-52%), kuid rünnakul jäädi Pärnule selgelt alla (32%-51%). Blokis oli võitjate edunumbrid 9-5. Seejuures tasub märkida, et Selver on kaotanud kolm viimast finaali – lisaks tänasele ka eelmise hooaja Schenkeri liiga finaal ja Eesti meistrivõistluste finaalseeria.

“Meie serv toimis väga hästi, lisaks ei suutnud Selveri mängijad Pärnut serviga võrgust kaugemale suruda. Need nüansid olid meie võidu aluseks. Eilsele heale mängule tuli täna lisa,” rääkis Pärnu VK peatreener Urmas Tali, kes võrulasena veidi heastas naiste kaotuse.