05.01.2014

FOTOD! Karika said Narva ja HITO

Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste finaali võitis naistest Narva ja meestest KK HITO.

Jõhvi spordihallis peetud Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste finaalidest esimeses pakkus Sillamäe karikakaitsja Narvale südit vastupanu. Avaveerandi 8:7 võitnud Narva sai küll teisel veerandil 19:7 ja 21:11 ette ja võitis poolaja 25:13, kuid kolmandal veerandil mäng võrdsustus ja enne viimast veerandit oli Narva edu vaid viis punkti – 35:30. Viimasel veerandil pani Narva siiski oma paremuse maksma ja võitis 60:37.

Narva koosseiseisus tegi kolmikduubli Anastassia Ptitsõna, kes viskas 19 punkti, võttis 10 lauapalli ja tegi 11 vaheltlõiget. Ülejäänud mängijad viskasid punkte järgmiselt: Marina Matvejuk 10 (7 lauapalli), Ruta Lobanova 9, Darja Puntsul 9, Ksenia Repp 3 (13 lp), Ljudmilla Rubannikova 2, Julia Borodatðeva 2, Viktoria Rasputina 1, Jekaterina Ðemarina, Ksenia Vihrina ja Olga Ðustrova 0. Treenerid: Irina Ptitsõna ja Svetlana Lavrova.

Sillamäe edukaim oli 19 punktiga Jekaterina Martõnova.

Meeste finaalis oli karikakaitsja Askele/Kiviõli mängus sees 25 minutit, seisult 52:46 libises HITO vaikselt, aga kindlalt oma teed ning võitis kohtumise 90:79, kusjuures vahepeal oli vahe juba enam kui 20 punkti (86:65, 88:67).

HITO punktid: Siim Laur 38, Edvard Trumm 16 (9 lauapalli), Urmet Roosimägi 15 (5 lp), Markus Laanemets 9 (3pv 3/3, 2 viske blokeerimist), Jarko Kool 5 (7 lp), Margo Tali 5, Janek Veedla 2. Reedesel treeningul saadud käetrauma tõttu pidi mängu vaatama varumeeste pingilt Georg Tambre.

Askele/Kiviõli edukamad olid Tõnis Uueküla 24 punkti ja 10 lauapalliga, Germo Reimer 16 punktiga ja Mikk Kasesalk 14 punkti ja 6 lauapalliga.