06.02.2009

Finalistide mängu võitis Hito

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas olid reedel Kohtla-Järvel vastamisi eelmise hooaja finalistid ning Hito alistas tiitlikaitsja Tallinna Rademari 76:72.

Enamus mänguajast kulges punkt-punkti heitluses ja kuigi külalised olid mängu esimesel veerandil 18:7, teisel veerandil 38:29 ja kolmandal veerandil 56:48 ees, suutis Hito vahe alati tagasi mängida (13:18, 37:38). Viimane veerand oli äärmiselt põnev ja kuigi Hitol jättis paremat soovida tabavusprotsent vabaviskejoonel (viimasel viiel minutil tabasid nad viskeid 7st 2, kogu mängus 14st 6; vastased 12/10), siis hoolimata sellest suutis Hito mängu 76:72 võita. Hito revanðeeris sellega eelmises ringis saadud 95:108 kaotuse.

Hito punktid jagunesid suhteliselt võrdselt: Siim Laur 14, Dmitri Pugatðov 13, hitolaste kuus viimast punkti visanud ja seisult 70:70 nurgast ülekäte kolmese tabanud Toomas Nõmmiste 12, Edvard Trumm 11, Alar Pärn 10, Margo Tali 9, Riho Unt 7.

Viis mängu enne põhiturniiri lõppu on Hito A-tugevusgrupis 6 võidu ja 5 kaotusega kolmandal kohal. Eespool on TÜ/Rock II (10-0) ja Rademar (9-3), tihedat Hito kannul tulevadTTÜ KK II (6-6), Võru KK (5-7), Verenda (5-7) ja Altius/Newox (5-7).

Järgmise mängu peab Hito kodus, 13. veebruaril kell 20 võõrustatakse TTÜ SK meeskonda, kes on 3 võidu ja 9 kaotusega jagamas tabelis Kuremaa SKga 8.-9. kohta. Samas on TTÜ SK üks võite pärit just Hito üle, sest 15. detsembril olid Tallinnas kodumeeskonna võidunumbrid 95:83.