27.04.2012
Firmasisesed

Finaali jõudmisega tegi KK HITO/Jõhvi Eesti korvpallis ajalugu

Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassi (s. 1992. a ja hiljem) finaalturniiril Sopotis alistas KK HITO/Jõhvi reedel poolfinaalis Moskva regiooni BC Himki 65:56.

KK HITO/Jõhvi (tr Priit Sternhof) oli 14aastase ajalooga võistlussarjas esimene Eesti klubi, kes jõudis mõnes vanuseklassis finaali. Seni oli Eesti parimaks saavutuseks Tallinna BC Kalevi 1991. a ja hiljem sündinud poiste kolmas koht U17 sarjas hooajal 2007/2008, kui finaalturniir peeti Tartus. Rohkem medaleid Eestisse selles FIBA egiidi all toimuvas regiooni mainekaimas noorte võistlussarjas pole Eesti klubid saanud, kahel eelmisel hooajal sai KK HITO U16 ja U17 vanuseklassis neljanda koha.

Sopotis peetud poolfinaalis sai HITO 6:2 ette, kuid kaotas avaveerandi 12:15. Poolaeg siiski võideti 29:27. Otsutavaks sai HITO hea teise poolaja algus, kui 29:29 seisult tehti 15:2 spurt ja sellest vastane enam ei toibunudki. Kolmanda veerandaja lõpuks oli HITO ees 53:41. Suurim vahe oli kaks minutit enne mängu 17 punkti (65:48). Lõpus hoidsid hitolased jõuvarusid laupäevaseks finaaliks, mis lubas vastastel vahet vähendada, kuid 65:56 võit tähendas seda, et HITO kaotuseta seeria sel hooajal kasvas U20 liigas 16võiduliseks.

HITO/Jõhvi punktid: Sander Saare 18 (10 resultatiivset söötu), Georg Tambre 11, Markus Laanemets 10, Aleksis Anijärv 8, Mario Kirsimaa 8 (3 viske blokeerimist), Jalmar Joosep Saar 7 (12 lauapalli), Jarko Kool 3. Vastaste resultatiivseim oli Ivan Rusetski 18 punktiga.

Teises poolfinaalis alistas Minski BGUIR/RCOR kohaliku Trefli 59:56 (35:31). Seega kohtuvad laupäeval eesti aja järgi kell 12 pronksimängus Himki ja Trefl ning kell 14 on HITO/Jõhvi vastaseks finaalis Minski meeskond.

24. septembril Peterburis peetud põhiturniiri kolmandas voorus alistas HITO Minski küll kindlalt 76:47 (35:26; Markus Laanemets 17, Sander Saare 16, Aleksis Anijärv 15), kuid hitolaste peatreeneri Priit Sternhofi sõnul ilmusid Valgevene meeskonda hooaja jooksul mitmed tugevdused, mis lubas neil hooaja lõpuks tõusta põhiturniiril teiseks. Kui HITO võitis põhiturniiril kõik 15 vastast, siis Minski lõpetas 12 võidu ja 3 kaotusega.

Kui Euroopa noorte korvpalliliigas on kokku kavas 14. Hooaeg, siis U20 sarjas mängitakse viiendat hooaega. Seni oli Eesti klubidest U20 sarjas parim koht seitsmes, mille sai eelmisel hooajal Tallinna BC Kalev.

Euroopa noorte korvpalliliigas mängivad Valgevene, Taani, Eesti, Soome, Saksamaa, Kashastani, Läti, Leedu, Poola, Venemaa, Rootsi ja Ukraina klubid. Lisaks U20 sarjale on võistlused kavas neljas vanuseklassis. Kokku lõi sel hooajal sarjas kaasa 144 võistkonda.

Pilk ajalukku

EYBL juunioride vanuseklass

2010/2011
s. 1991+
Finaalturniir 24.-25.05.2011 Ventspilsis
1. Anyksciai Puntukas/Dussmann
2. Minski BGUIR/RCOR