08.10.2009

FC Lootus pääses kaheksa hulka

Kolmapäeval jätkusid karikavõistluste 1/8-finaalid. Toimus jällegi üks kohtumine, kus Kohtla-Järve FC Lootus esiliigast alistas koduväljakul pärast väravateta viigiga lõppenud avapoolaega Tallinna FC Atletiku lõpuks suurelt 6:0.

III liiga meeskonna vastupanu rauges peale seda, kui nende väravavaht sai teise poolaja alguses vigastada ja väravasse asus väljakumängija.

Ida-Virumaa meeskondadest on karikavõistlustel veel võistlustules Sillamäe Kalev ja Narva Trans, kes loosi tahtel peavad samuti oma mängud kodus, Sillamäe võõrustab 10. oktoobril kell 12 Tallinna JK Piraaja ning Narva vastaseks on 21. novembril Tallinna FC Levadia.

Karikavõistluste 1/8-finaal:

kolmapäeval, 7. oktoobril kell 16.00 Ahtme Gümnaasiumi kunstmurustaadionil
KOHTLA-JÄRVE FC LOOTUS* (EL) – TALLINNA FC ATLETIK (III)  6:0 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 51. Irfan Ametov, 57. Vitali Bolðakov, 65. pen. Valeri Smelkov, 72. Sergei Popov, 77. Aleksei Þukov, 82. Anton Semjonov
Hoiatused: 28. Anton Semjonov – 53. Jevgeni Grinzburg, 62. Dmitri Njatin
Eemaldamine: 65. Aleksandr Altosar

FC Lootus: 22-Smelkov, 2-Vedehhov, 4-Ðkaleta, 7-Gritsjuk (71. 3-J. Tarassu), 13-Pozjabin, 11-Karin, 19-Popov, 14-Þukov, 9-Plotnikov (46. 20-Ametov), 10-A. Semjonov, 15-Bolðakov.
Varus: 1-Jurevits, 20-Ametov, 3-J. Tarassu, 16-Vaðtðenko.

FC Atletik: 16-Andrejev (48. 25-O. Semjonov), 3-Maslennikov, 5-Grinzburg, 7-Altosar, 9-Njatin, 15-Tðigrinov, 19-Þigalov, 23-Spiridonov, 24-Grafski, 27-Davõdov, 31-Voilenko.
Varus: 2-Kost, 8-Kapustin, 25-O. Semjonov, 29-Batanov.
Alates 48. kuni 65. minutini seisis Atletiku väravas Aleksandr Altosar. Teda asendas omakorda Jevgeni Tðigrinov

Mänguolud: +8, pilves tuuline ilm, sajab vihma; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 15
Peakohtunik: Raul Kaivoja
Abikohtunikud: Jüri Ðtðebunjajev, Kirill Kurenko

Mängust: esimene poolaeg möödus võrdses heitluses vihma, tuule ja vastasega, väravad jäid löömata.

Teine poolaeg algas sellega, et viga sai Atletiku väravavaht Kirill Andrejev (nõukaajal ja hiljemgi hiilanud väravahi Oleg Andrejevi poeg) ja kuna varuväravavahti neil polnud võtta, siis asus väravasse väljakumängija Aleksandr Altosar. Koheselt asus Lootus ka skoorima.

65. minutil teenis väravas seisnud Altosar omakorda punase kaardi ja esialgu on selgusetu, kes neil nüüd väravavahiks kvalifitseerus. Samal ajal tegi Lootus aga skoori, jõudes lõpuks 6:0 seisuni. Võib veel lisada, et Atletiku kolmandaks kollkipriks hakkas Jevgeni Tðigrinov.