18.01.2015

Etapivõit Soome, virulased avasid võiduarve

Reedest pühapäevani Jõhvi spordihallis viie riigi klubide osavõtul toiumunud Euroopa noorte korvpalliliiga U17 vanuseklassi teise divisjoni teisel etapil saavutas esikoha Turu West Coast All-Stars, kes võitis kõik viis mängu. Soome meeskond on kahe etapi järel 10 võiduga 10 mängust ka liiga liider.

Turniiri viimane päev oli eestlastele edukas. Alustuseks sai viiest mängust teise võidu etapist loobunud Moskva CSKA asemel väljaspool arvestust mängungukogemust saanud KK HITO/Jõhvi U18 meeskond, kes alistas Leedu Vilniuse SKM-VAPC meeskonna 58:50, kusjuures veel eelviimasel minutil oli seis vaid 51:50.

Etapi viimases mängus olid vastamisi turniiril seni nii esimesel etapil kui ka teisel etapil kõik mängud kaotanud KK HITO/sPORTKUNDA ja Kaliningradi SDJSOR nr 9. Virumaalased jäid 4:10 kaotusseisu, kuid võitsid avaveerandi 12:10 ja poolaja 32:23. Hitolaste kaotusseisust alanud 14:0 spurt lõppes seisul 36:23, kuid sai väikese jätku veel seisuks 45:25. Seejärel mängupilt võrdsustus ja Kolmanda verandi lõpuks oli vahe 15 punkti – 51:46. Viimasel veerandil hakkasid Kaliningradi mehed vahet vaikselt tagasi võtma, kuid mänguaeg sai enne läbi, kui viik jalule jõuti seada. KK HITO/sPORTKUNDA  sai tabelisse võidu 67:62.

Etapi võitja selgus pühapäeva avakohtumises, kus Turu West Coast All-Stars ei andnud sõnaõigust BS Jurmala meeskonnale, kes alistati 85:40. Soomlased võitsid turniiril kõik viis mängu vähemalt 23 punktiga.

Päeva teine mäng oli kõige tulisem, sest Moskva BC Runa vajas Espoo Tapiolan Honka vastu esikolmikusse tõusmiseks vaid võitu ja see saadi tulemusega 49:46. Mängu tasavägisest kulgemisest andis märku asjaolu, et avaveerandi võitsid venelased 14:12, poolajaks juhtisid soomlased 25:24 ja enne viimast veerandaega oli jalule seatud 33:33 viik.