04.04.2009

Esimestena finaalis KK Hito ja Mäetaguse

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel on finaalikohad kindlustanud meistriliigas KK Hito ja esiliigas Mäetaguse, kes mõlemad said finaalikoha laupäeval.

Meistriliiga poolfinaali võttis KK Hito Toila vastu kaasa kolm võidupunkti ehk finaali pääsemiseks oli Hitol vaja saada üks võit. See saadi küll täna Vokas esimesel katsel, kuid nelja päeva jooksul kolmanda mängu pidanud Hito oli Toilaga tõsises hädas. Veel viimase veerandi neljandal minutil oli Hito ees vaid 71:69, kuid kahel korral viigistamisvõimaluse luhta lasknud Toilale vastas Hito kapten Toomas Nõmmiste kahe kaugviskega ja sellega oli Toila selgroog murtud. Veel jõuti seisuni 82:77, kuid enamaks jaksu polnud ning 87:77 seisult Toilale viimasel minutil toodud viis punkti olid väljakuperemeestele väikeseks lohutuseks. Hitole 87:82 võit ja seeria 4:0 eduga oli Hito jõudnud finaali.

Tasavägine oli teinegi laupäeval peetud meistriliiga poolfinaal, kus Iisaku KK üritas kodusaalis Kohtla-Järve Remeksi vastu viigistada 1:2 alanud seeriat. 17:6 algedu saanud ning avaveerandi 27:23 võitnud Iisaku oli aga selleks ajaks tabanud vabaviskeid vaid 8st 3 ning seisul 33:26 oli neil vabavisete suhe 12/4. Sellest hoolimata võitis kodumeeskond poolaja 43:36. Teisel poolajal kandis vilja Remeksi surve ning Iisaku 50:44 edu muutus nelja minutiga 50:55 kaotuseks. Korra sai Iisaku veel 58:57 ette, kuid kolmanda veerandi lõpuks oli Iisaku taga 58:62. Korra jõudis Iisaku seisuni 63:64, kuid ette Remeks vastaseid enam ei lasknud ning võidu vormistas Kohtla-Järve meeskond tulemusega 87:77. See tähendab seda, et Remeks võib pühapäeval kodus kindlustada endale seeria võidu, Iisaku enam komistada ei tohi.

Esiliigas on vaja seeria võitmiseks alistada vastane kolmel korral. Põhiturniiril ühte alagruppi kuulunud Mäetaguse ja Vikingmodum võtsid play-off”i kaasa kaks omavahelist mängu, mis mõlemad lõppesid Mäetaguse võiduga. Nii lõppes seeria täna Mäetagusel, sest kodumeeskond sai vastastest jagu 92:73. Avaveerandi 26:17 võitnud Mäetaguse juhtis teise veerandi keskel 43:17 ning poolaeg võideti 53:25. Suurim vahe oli kolmanda veerandi keskel kui kodumeeskond juhtis 64:31, kuid veerandi lõpuks oli vahe vähenendu 27 punktile – 71:44. Viimasel veerandil seisul 78:49 viskas Vikingmodum vähem kui kolme minutiga 13 punkti ja viis minutit enne lõppu oli vahe vaid 15 silma – 78:62. Kuid näha oli, et ka Vikingmodum ei uskunud, et nad suudavad mängu murrangut tuua ja mäng loksus tulemuseni 92:73. Mäetaguse võitis seeria 3:0.

Esiliiga teist poolfinaali alustas Askele IV Kohtla-Nõmme/DHLi vastu eduseisul 1:0, kuid täna kaotasid asekelelased võõrsil lisaajal 78:81 ning seeria viigistus 1:1. Seega on selles kohtumises ees vähemalt kaks mängu.

Esiliigas on selgunud ka viimase kahe koha omanikud, 1:0 eduseisust seeriat alustanud Sillamäe Kalev/Silmet kaotas Kaitseliidule mõlemad järgmised mängud ning nii sai Kaitseliit 9. ja Sillamäe 10. koha.

Teises liigas alustas nii  BC Viru Basket KK Hito 50+ kui ka KK Hito II Mäetaguse II vastu poolfinaali 3:0 eduseisul ehk neid lahutab finaalist üks võit, kuid sel nädalal senipeetud kohtumistes õnnestus nii Hito 50+ kui ka Mäetaguse II kaotusseisu ühe võidu võrra vähendada.

Pühapäeval on kavas kolm mängu, Kohtla-Järvel kohtuvad kell 13 Hito II ja Mäetaguse II ning kell 15 Remeks ja Iisaku ning kell 17 on Maidlas vastamisi Askele IV – Kohtla-Nõmme/DHL.